Bakan Eker: "Tarım Sektörünü Büyük Ülkelerle Rekabet Edebilecek Seviyeye Getireceğiz"

Bakan Eker: "Tarım Sektörünü Büyük Ülkelerle Rekabet Edebilecek Seviyeye Getireceğiz"

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Türkiye'de Tarım Sektörünün Çalışkan Üreticilerle Geliştirip Büyük Ülkelerle Rekabet Edebilecek Seviyeye Getirileceğini Söyledi.

Bakan Eker:

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Türkiye'de tarım sektörünün çalışkan üreticilerle geliştirip büyük ülkelerle rekabet edebilecek seviyeye getirileceğini söyledi.

Bir dizi açılış ve incelemede bulunmak üzere Isparta ve ilçelerine gelen Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker'in ilk durağı Şarkikarağaaç oldu. Türkiye'nin son yıllarda tarım alanında büyük ve yeni projelerle atılıma geçtiğini belirten Mehdi Eker, bunun sebebini ise yapılan desteklemelerdeki artışa bağladı.

Son yıllarda tarıma verilen desteğin 3 kat arttığını belirten Eker, "Türkiye'de tarım sektörünü siz çalışkan üreticilerle birlikte dünya çapında daha gelişmiş ülkelerle rekabet edebilecek seviyeye getireceğiz. AK Parti döneminde sadece Isparta'ya 120 milyon YTL destekleme yaptık. Önceki iktidarlar döneminde Isparta'ya sadece 2 tane tarımsal ve kırsal kalkınma desteklemesi yapılırken, AK Parti zamanında 25 tane destekleme oldu. Süt üretimi Şarkikaraağaç'ta AK Parti zamanında 50 bin tondan 100 bin tona çıktı. Yem bitkilerinde destekleme 5 kat arttı. Bunların hepsi siz değerli üreticilerimizin daha çok kazanması, tarım ve hayvancılıktaki kalitenin de artırılması için yapılmıştır" dedi.

Şarkikaraağaç'ta tarım ve hayvancılığın yaygın olduğunu belirten Belediye Başkanı Mevlüt Özdemir ise, Şarkikaraağaç Meslek Yüksekokulu bünyesinde Hayvan Sağlık Bölümü'nün açılmasını istedi. Tarım Bakanı Mehdi Eker'e verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Mevlüt Özdemir, Eker'e fahri hemşerilik plaketi verdi. Programa Isparta Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç, Haydar Kemal Kurt, Isparta Valisi Şemsettin Uzun, Kaymakam ve Belediye Başkanları katıldı.