Bakan Eker'in Azerbaycan Temasları

Bakan Eker'in Azerbaycan Temasları

Azerbaycan'da Temaslarını Sürdüren Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i Makamında Ziyaret Etti.

Bakan Eker'in Azerbaycan Temasları

Azerbaycan'da temaslarını sürdüren Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i makamında ziyaret etti.

Basına açık görüşme sırasında, Aliyev'e Azerbaycan Tarım Bakanı Abbasov'la yaptığı görüşmede ele aldıkları konuları anlatan Bakan Eker, "Azerbaycan'la tarım alanında önemli çalışmalar yapıyoruz. Bir çok konuda anlaşmamız var. Tarım alanında teknik işbirliği anlaşması kapsamında 4. yürütme komitesi toplantısını gerçekleştirdik. 5. yürütme komitesi toplantısının Ankara'da yapılmasıyla ilgili sayın mevkidaşıma teklifte bulundum. Hayvancılık, tarım aletleri ve çiftçilerin desteklenmesi alanlarında ortak bir

takım projeler yapma imkanımız var. Azerbaycan'ın tarım sektörünün geliştirilmesi ile ilgili olarak, bu konuda yardım edebileceğimizi anlattım. Türkiye'de tarımla ilgilenen kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın refah düzeyin yükseltilmesi ve ekonomiye katkılarının arttırılması yönündeki mekanizmamızı, destekleme yöntemimizi sayın bakana ifade ettim" dedi.

Cumhurbaşkanı Aliyev ise, tarım sektörüne çok büyük önem verdiklerini belirterek, "Tarım alanında iki ülke içinde benzer problemler mevcut. İnsanların kendi memleketlerinde iş bulması açısından tarımın önemi büyük. Tarım sektörü, ekonominin gelişmesi bakımından çok önemlidir" diye konuştu.

(MN-OYK-OYK-OK-D)