Bakan Eker'den Kürtçe Türküler

Bakan Eker'den Kürtçe Türküler

Muş Valiliği'nin verdiği iftara katılan Bakan Mehdi Eker, Kürtçe şarkılara eşlik etti, Muşlular'la beraber halay çekti.

Bakan Eker'den Kürtçe Türküler

Muş Valiliği tarafından onuruna düzenlenen iftar programına katılmak üzere Muş'a gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker vatandaşlarla buluştu. Bakan Eker, teravih namazının ardından katıldığı bir etkinlikte seslendirilen Yemen türküsü ve Kürtçe Rındamın şarkılarına eşlik etti. Şarkıların ardından Kürtçe-Türkçe şarkılar eşliğinde halaylar çeken Eker, Muş'lulara unutulmaz bir gece yaşattı.

Şehirde temaslarını sürdüren Bakan Eker, teravih namazının ardından Necmettin Dede Parkı'nda vatandaşlarla bir araya gelip sohbet etti. Eker, burada yöresel sanatçıların seslendirdiği Yemen türküsünü söyledi. Bakan Eker'e halayda Muş milletvekili Faruk Işık ve Muş Belediye Başkanı Necmeddin Dede de eşlik etti.

Bakan Eker, Necmettin Dede Parkı'ndaki eğlence programından sonra kent merkezinde bulunan kahvehaneleri gezip vatandaşları ve esnafları ziyaret etti. Eker, vatandaşların sıkıntı ve isteklerini not aldırdı. Yoğun bir gün geçiren Eker, daha sonra Muş Polis Evi'nde dinlenmeye geçti.

Bakan Eker bugün yapacağı temaslar ardından helikopter ile Diyarbakır'a geçecek.