Bakan Eker'den 2016 Expo ve Yörex Fuarına Destek - Haberler
Haberi Paylaş

Bakan Eker'den 2016 Expo ve Yörex Fuarına Destek

AA - Güncel
Bakan Eker'den 2016 Expo ve Yörex Fuarına Destek

Bakan Eker'in, 2016 Yılında Antalya'da Yapılacak Çocuk ve Çiçek Temalı 2016 Antalya Expo Fuarı ile İkincisi Gerçekleştirilecek Yörex Fuarı'nı Çok Önemsediği Bildirildi.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in, 2016 yılında Antalya'da yapılacak çocuk ve çiçek temalı 2016 Antalya EXPO Fuarı ile bu yıl "Sizin Yörelerin Nesi meşhur" temasıyla ikincisi gerçekleştirilecek YÖREX Fuarı'nı çok önemsediği bildirildi.

Antalya Ticaret Borsası'ndan (ATB) yapılan yazılı açıklamaya göre, ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, ATB Yönetim Kurulu üyeleri İbrahim Köse, Recep Özkul, Ata Sönmez, Cüneyt Doğan ile ATB Genel Sekreteri Ahmet Erol Köksalan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker'i makamında ziyaret etti. ATB Başkanı Çandır, Bakan Eker'i 28 Nisan - 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2. Yöresel Ürünler Fuarı'na

(YÖREX) davet etti.

Bakan Eker, Antalya'nın turizmin yanında iyi bir tarım kenti olduğunu, bu nedenle kentin önünün açık olduğunu kaydetti. ATB öncülüğünde ikincisi düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı'nın ulusal değerlerin tanıtımı ve pazar arayışlarında önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Eker, programının uygun olması halinde fuara mutlaka katılmak istediğini kaydetti.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın 2016 Antalya EXPO fuarı için koordinatör bakanlık ilan edildiğini ifade eden Eker, bakanlık olarak çocuk ve çiçek temalı EXPO'yu çok önemsediklerini söyledi. EXPO 2016'nın, tarımsal çevresel boyutuyla büyük bir organizasyon olduğunu belirten Eker, bununla ilgili yoğun bir çalışma temposunun kendilerini beklediğini kaydetti.

ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır da, yöresinin ismini alan ürünleri YÖREX çatısı altında toplamayı amaçladıklarını bildirdi. Fuara bu yıl 81 ilden katılımı sağlamayı hedeflediklerini anlatan Çandır, "Fuara kültürel boyutta katacağız. Fuarda 15 yörenin halk oyunları da sunulacak. Fuarla küçük üreticileri de cesaretlenmeyi amaçladık. Kent olarak EXPO'yu çok önemsedik. Bu büyük organizasyona hükümetin desteğini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

(FC-ŞEN- - ANTALYA

AA - Güncel

Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title