Bakan'dan Seçim Bölgesine 2. Ziyaret

Bakan'dan Seçim Bölgesine 2. Ziyaret

Bakan Gönül, seçim bölgesine ikinici ziyaretini gerçekleştirdi.

Bakan'dan Seçim Bölgesine 2. Ziyaret

Bakan GÖNÜL'DEN SEÇİM BÖLGESİNE İKİNCİ ZİYARET (2)

GÖNÜL: ERDOĞAN'IN PARTİ İÇİN DÜŞÜNDÜĞÜ AMBLEM BAŞKAYDI

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ak Parti'nin kuruluşu sırasında ambleme ilişkin düşüncesinin aslında bugünkünden farklı olduğunu, kurucuların çoğunluğunun bugünkü amblemden yana oy kullanması ile bu amblemin kabul edildiğini söyledi. Gönül, "Başbakanımızın oy vermediği amblem kazandı" dedi.

Bakan Vecdi Gönül, partisinin milletvekilleri adayları ile Ak Parti Kepez İlçe Başkanlığı'nda rozet takma törenine katıldı. Çoğunluğu kadınlardan oluşan yeni partililerden bazılarına rozetlerini Bakan Gönül taktı. Vecdi Gönül, genç bir kadının rozetini üzerinde ceketi olmadığı için kazağının omzuna iliştirdi ve katılımı nedeniyle tebrik etti.

BAZI PARTİLER HÜKÜMETE ORTAK BİLE OLAMADI

Ak Parti'nin kurulduktan 1. 5 yıl sonra iktidar olma teveccühü elde ettiğini belirten Bakan Gönül, "Bu kolay bir şey değildir. Öyle partiler vardır ki, kuruluşu onlarca yıl öncesine dayanır ama hükümete ortak olma şansını bile elde edememişlerdir. Her zaman sayın başbakanımızın söylediği gibi partiyi halkımız kurmuştur ve halkımızın işin içinde olması bu neticeyi hasıl etmiştir. Halk partimizi kurmuştur ve sahip çıkmıştır. Elbette bunun önderliği sayın başbakanımız tarafından en mükemmel şekilde yapıldığı için, halkla en iyi iletişim kurulduğu için bu netice hasıl olabilmiştir" diye konuştu.

BAŞBAKAN'IN AMBLEM DÜŞÜNCESİ

Partinin kuruluşunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın fevkalade demokrat bir şekilde hareket ettiğini belirten Vecdi Gönül, "Partinin tüzüğü kurucuları tarafından serbestçe hazırlanmıştır. Partinin amblemi kurucuları tarafından oylanarak tespit edilmiştir. Hatta size şu kadarını söyleyeyim, sayın başbakanımızın gönlünde başka bir amblem vardı. Ama çoğunluk bugünkü ambleme karar verince, sayın başbakanımız 'bu sizin iradeniz partimizin iradesidir' dedi ve bugünkü parti amblemi ortaya çıktı. Tüzükte de pek çok konu böyledir. Tam bir demokratik şart içerisinde parti teşekkül etmiştir" dedi.

BAŞBAKANIN OY VERMEDİĞİ AMBLEM KAZANDI

Gazetecilerin Başbakan Erdoğan'ın istediği ve kabul edilmeyen amblemin içeriğini sorduğu Vecdi Gönül, değişik amblemlerin hazırlandığını belirterek, "Başbakanımız bunları oylattı ve kendisinin oy vermediği amblem kazandı. Onu kabul etti. Onlar geçti. Sayın başbakanın nasıl iradeye saygı gösterdiğini anlatmak istedim. 10 yıl önceki mesele" diye konuştu.

HUZUR VE İSTİKRAR

Ak Parti'nin 8. 5 yıllık iktidar dönemine ilişkin hizmetleri ve Türkiye'de yaşanan gelişmeleri de anlatan Bakan Gönül, en önemli olarak ise Türkiye'deki huzur ve istikrarı gösterdi. Türkiye'nin koalisyon hükümetlerinden çok çektiğini belirten Bakan Gönül, "Benim şahsi kanaatim, Turgut beyin Cumhurbaşkanlığa çıkışından hükümetimizin iktidara geldiği döneme kadar Türkiye çok şeyler kaybetti. Şimdi onları telafi etme gayreti içerisindeyiz. Ama en önemlisi istikrar. Büyümede, huzurda, devlet hizmetinde, özellikle çevremizin bütün komşularımızın huzursuzluk içerisinde yaşadığı bir dünyada, buna bazı AB ülkeleri de dahil, iflas etme eşiğine gelmiş ülkeler de dahil iken Türkiye'nin huzur ve istikrar ülkesi olduğunu görüyoruz. İç politikadaki başarılar dış politikaya yansımakta ve Türkiye uluslararası toplumda şerefli bir ülke olarak bir yıldız gibi parlamakta" diye konuştu.

'HAMİLELİĞİ 3 AYA İNDİRECEKLERMİŞ'

Kepez İlçe Teşkilatı'nın Kepez Belediyesi Hasan Doğan Stadyumu'ndaki vatandaşlarla buluşmasına da katılan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, burada toplanan partililer ve diğer milletvekili adaylarının da katılımı ile grup grup fotoğraf çektirdi. Burada muhalefet partileri CHP ve MHP'nin vaadlerine de değinen Bakan Gönül, şöyle dedi:

"Muhalefet vaad eder ve vaadlerini sizler de biliyorsunuz. Ancak bu vaadlerinin nasıl karşılanacağı hiç belli değil. Ondan şu sonuç çıkıyor; Demek ki iktidar sorumluluğu hiç gözönünde değilki muhalefet sorumluluğunda her şeyi vaat ediyor. Biraz önce arkadaşımızın da (Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse) dediği gibi hamileliği de 3 aya düşürecekmiş."- Antalya

Kaynak: DHA