Bakan Çubukçu, Çocuk ve Yaşlıları Ziyaret Etti

Bakan Çubukçu, Çocuk ve Yaşlıları Ziyaret Etti

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Adana Ziyareti Kapsamında, Yetiştirme Yurdunda Kalan Çocukları ve Huzurevinde Kalan Yaşlıları Ziyaret Ederek Sorunlarını Dinledi.

Bakan Çubukçu, Çocuk ve Yaşlıları Ziyaret Etti

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Adana ziyareti kapsamında, yetiştirme yurdunda kalan çocukları ve huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Bakan Çubukçu, Adana ziyareti kapsamında katıldığı SEYMER sertifika töreninin ardından Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) ait Seyhan Belediyesi Yetiştirme Yurdu'nu ziyaret etti. Yurtta incelemelerde bulunan Çubukçu, burada kalan çocuklarla sohbet ederek sorunlarını dinledi. Bilgisayar odasında internete giren ve oyun oynayan çocuklarla sohbet eden Çubukçu, çocukların internet gibi gelişen teknolojiden yararalanmaları gerektiğini söyledi. Resim odasında çocuklar tarafından yapılan

resimleri inceleyen Bakan Çubukçu, Seyhan Belediyesi anısına SEYMER kursiyeri Hülya Halaçoğlu tarafından yapılan resmini görünce şaşırdı. Çocuklarla sohbet eden ve sesi güzel olduğu belirtilen bir çocuğun seslendirdiği türküyü dinleyen Çubukçu, çocuklara "Büyüyünce ne olmak istiyorsunuz?" diye sordu. Çocukların büyük çoğunluğu polis ve öğretmen olmak istediklerini söyledi.

Daha sonra SHÇEK Seyhan Belediyesi Huzurevi'ni ziyaret eden Çubukçu, burada kalan yaşlıların tek tek elini öptü. Huzurevinde kalan yaşlıların sorunlarını dinleyen Çubukçu, yaşlılara yardımcı olacağını ve sorunları çözmek için elinden geleni yapacağını söyledi. Huzurevinde kalan bir yaşlı tarafından çalınan müziklere de eşlik eden Çubukçu, emekli memur Ünsal Kral'ın okuduğu şiiri dinledi. Bakan Çubukçu, kendisinin görme engelli olduğunu söyleyen emekli öğretmen Mehmet Aydar'ın daveti üzerine şahsın odasını

gezdi.

Ziyaret sırasında Bakan Çubukçu'ya Adana Valisi İlhan Atış, AK Parti Adana Milletvekilleri Nejdet Ünüvar, Fatma Gürkan ve Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk eşlik etti.

(HT-OK-Y)

Kaynak: İHA