Bakan Coşkun: Cumhurbaşkanlığı İçin Nabız Tutuyoruz

Bakan Coşkun: Cumhurbaşkanlığı İçin Nabız Tutuyoruz

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Cumhurbaşkanlığı Seçiminin Mevcut Mevzuat Çerçevesinde Yapılacağını Belirterek, 'AKP Olarak Kollektif Akıldan Yanayız. Bu Konuda Teşkilatlarımızın, Sivil Toplum Örgütlerinin Görüşünü Alıyoruz, Halkın Nabzını Tutuyoruz, 15 Nisan'dan Sonra İnşallah Adayımızı Belirleyeceğiz' Dedi.

Bakan Coşkun: Cumhurbaşkanlığı İçin Nabız Tutuyoruz
15.03.2007 14:41 | Son Güncelleme: 15.03.2007 14:41

SANAYİ ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, cumhurbaşkanlığı seçiminin mevcut mevzuat çerçevesinde yapılacağını belirterek, ''AKP olarak kollektif akıldan yanayız. Bu konuda teşkilatlarımızın, sivil toplum örgütlerinin görüşünü alıyoruz, halkın nabzını tutuyoruz, 15 Nisan'dan sonra inşallah adayımızı belirleyeceğiz'' dedi.

Antalya'daki Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Biyomedikal Araştırmalar Merkezi temel atma törenine katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, daha sonra AKP İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Burada partililerle bir araya gelen Bakan Coşkun, önümüzdeki mayıs ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine değindi.

Bu yılın seçimler yılı olacağını belirten Coşkun, ''AKP, nasıl ki yerel seçimlerde kendini gösterdiyse, genel seçimlerde de oy oranını artırarak mecliste daha güçlü bir iktidar olma yolundadır'' dedi. Genel seçimlerde özellikle kadınlara büyük görev düştüğünü belirten Coşkun, şöyle konuştu:

''Bu yıl 4 milyon genç oy kullanacak. Bu nedenle annelere büyük görev düşüyor. Anneler, çocuklarına gerçekleri anlatmalılar. Türkiye'nin nasıl bir süreçten geçtiğini anlatmalılar. Onlar genç olduğu için bazı şeyleri unutmuş olabilirler. Annelerin çocuklar üzerindeki etkisi büyük. Onlara büyük görev düşüyor.''

Seçim ekonomisi izlemeyeceklerini vurgulayan Bakan Coşkun, ''Seçim yılı nedeniyle programızda bir sapma olmayacak. Herhangi bir şekilde seçim ekonomisi uygulamayacağız'' dedi. Yatırımcının da tedirgin olmaması gerektiğini belirten Coşkun, ''Ülkemizin geleceği bizim için önemli. Herkes yatırımını yapıp güvenle çalışmaya devam edecek'' yorumunu yaptı. Piyasayı tedirgin etmek isteyenler bulunduğunu kaydeden Coşkun, ''Siyasi istikrarı bozmak isteyenler var, ama buna izin vermeyeceğiz'' dedi.

Anayasayı ve iç tüzüğü AKP'nin yapmadığını kaydeden Coşkun, ''Bundan önce cumhurbaşkanları nasıl seçildiyse, bundan sonra da mevzuat çerçevesinde öyle seçilecek. Halkın nabzını tutuyoruz, 15 Nisan'dan sonra inşallah adayımızı belirleyeceğiz. Normal mevzuata göre cumhurbaşkanını seçeceğiz. Sonra AKP gümbür gümbür güçlü bir şekilde iktidara tekrar gelecek'' diye konuştu.

Vahide YANIK

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Bakan Coşkun: Cumhurbaşkanlığı İçin Nabız Tutuyoruz - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.9.2020 10:18:27. #1.14#
title