"Türkiye'yi ya Millet Yönetecek, ya Millet Yönetecek" - Haberler
Haberi Paylaş

"Türkiye'yi ya Millet Yönetecek, ya Millet Yönetecek"

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "30 Mart yerel seçimlerinde Türkiye'yi millet mi, güç odakları mı yönetecek?" sorusunun cevap bulacağını söyledi.

Ak Parti Adana il teşkilatı, Yüreğir Serinevler Spor Salonu'nda yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı toplantıda büyükşehir ile 15 ilçe belediye başkan adayının tanıtımını gerçekleştirdi. Salona Adana milletvekilleri ve teşkilat yöneticileriyle birlikte giren Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, coşkulu tezahürat yapan partilileri, karanfil atarak selamladı. Alkışlarla kürsüye çıkan Bakan Çelik, 30 Mart yerel seçimlerinin büyük önem taşıdığını vurgulayıp, "30 Mart nedir? Eski Türkiye'nin tamamen geride bırakılacağı, yeni Türkiye'nin bir daha hiçbir siyasi suikastla, hiçbir darbe teşebbüsüyle, hiç bir provokasyonla karşılaşmayacağı bir zemine oturmasıdır. Bunun imkanı, gücü, kudreti sadece sizin elinizdedir. Sadece siz gerçekleştireceksiniz" dedi.

'AK PARTİ YÜZLÜRCE BELA ATLATTI'

Ak Parti'nin 11 yıldır Türkiye'nin kaderini değiştirirken, daha büyük demokrasi ve istikrar kurarken, kamuoyuna yansıyan, yansımayan yüzlerce bela atlattığını kaydeden Bakan Çelik, şunları söyledi:

"Başbakanımızın, Genel Başkanımızın dirayetli ve azimli duruşu, sizin verdiğiniz destek, her türlü provokasyonu ortadan kaldırdı. Şimdi yine önümüzde büyük bir sınav var. Her birinize tek tek sesleniyorum; tuttuğunuz her sandık, atığımız her oy, verdiğiniz her destek Türkiye'nin 30 Mart'tan sonra nasıl bir ülke olacağını, nasıl bir ülke olarak yoluna devam edeceğini, birebir belirleyecek gücü sahiptir. Tek bir oy, tek bir sandık, her biri teker teker şuna karar verecek; Türkiye milletin yönettiği bir ülke mi olacak, güç odaklarının yönettiği bir ülke mi olacak? Biz diyoruz ki, vallahi de billahi de Allah'ın verdiği ömür, güç sayesinde bizim için tek bir istikamet vardır, Türkiye'yi ya millet yönetecek, ya millet yönetecek. Bu salondaki heyecanı götürün, bu mücadelenin ne kadar büyük bir mücadele olduğunu, ev ev, kapı kapı anlatın, adaylarımıza sahip çıkın. Türkiye'nin kaderine sahip çıkın. Coğrafyamızın kaderine sahip çıkın. Milli iradeye sahip çıkın."

ÇELİK VE ADAYLAR ELE ELE TUTUŞTU

Daha sonra ilçe ve belde belediye başkanları ile genel meclisi üyelerine teşekkür plaketleri sunuldu. Ardından büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarının tek tek özgeçmişleri sinevizyona yansıtılıp, sahneye çağrıldı. Bakan Çelik, toplantının finalinde Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun, yeniden aday gösterilen Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Yumurtalık Belediye Başkanı Turgut Erişmen, İmamoğlu Belediye Başkanı Kadir Altunköse, Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Uyanık ile Aladağ adayı Mustafa Akgedik, Ceyhan adayı Alemdar Öztürk, Feke adayı Cuma İş, Karataş adayı Sinan Gül, Çukurova adayı Cüneyt Karaaslan, Karaisalı adayı Yusuf İyi, Pozantı adayı Ramazan Demir ve Tufanbeyli adayı Remzi Ergü ile el ele tutuşup, partilileri selamladı.

Bakan Çelik ve belediye başkan adayları partililere karanfiller atarak, salondan ayrıldı.

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title