Bakan Çelik'in Bursa Ziyareti

Bakan Çelik'in Bursa Ziyareti

Bir Takım Açılış ve İncelemelerde Bulunmak Üzere Bursa'ya Gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik "Kültür Sanat ve Sporda Bursa'nın Yıldızları 2007" Gecesine Katıldı.

Bakan Çelik'in Bursa Ziyareti

Bir takım açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Bursa'ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik "Kültür Sanat ve Sporda Bursa'nın Yıldızları 2007" gecesine katıldı.

Barış Manço Kültür Merkezi'nde Bursa Valiliği ve Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen gecede konuşan Bakan Çelik, Türkiye'nin önümüzdeki dönem içinde genç nüfus potansiyelini elde edemeyeceğini ifade etti. Fransa'da 1860 yılında 65 yaş üzeri nüfusun yüzde 7 olduğunu kaydeden Bakan Çelik, "115 yıl sonra bu oran yüzde 14'e çıktı. Türkiye'de 2012 yılında 65 yaş üzeri nüfus yüzde 7'ye çıkıyor. Maalesef 115 yıl sonra değil, 27 yıl sonra ise 65 yaş üzeri nüfus yüzde 14'e çıkacak. Türkiye önümüzdeki dönem

içinde genç nüfus potansiyelini artık elde edemeyecek. Genç nüfusu çok sağlıklı değerlendiremediğimizi ifade etmek açısından söylüyorum. Önümüzdeki onyıllar böyle mi olacak? Genç nüfus açısından maalesef böyle değil. Potansiyel elimizden kaçıp gidiyor. Onun için önümüzdeki yıllar içinde gençlik açısından çok avantajlı bir dönem içine girmediğimizi ifade etmek istiyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 'Gençler Grekoromen' dalında Dünya Şampiyonu Refik Ayvazoğlu'na, AK Parti Sivas Milletvekili ve eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya ise Ümitler Avrupa Şampiyonası 2007 Malta Birincisi Tuğba Zehir'e başarı sertifikasını verdi. Törende uluslararası alanda başarı elde etmiş Bursalı sporculara sertifikaları verildi.

Ödül töreninin sonunda "Başarılı Olmak" başlıklı bir söyleşi düzenlendi. Söyleşide Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fisun Öztürk Kuter, Milli Güreşçi ve AK Parti Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya, Avrupa ve Dünya Şampiyonu Tekvandocu Bahri Tanrıkulu ile Bursalı Gazeteci Serkan Yetişmişoğlu birer konuşma yaparak soruları cevapladı. Gecenin sonunda ise sanatçı Volkan Konak konser verdi.

(OK-Y)

Kaynak: İHA