Bakan Çelik: "Hasan Doğan Futbol Dünyasındaki Huzursuzluğu Gidermiş Büyük Bir Vatanseverdi"

Bakan Çelik: "Hasan Doğan Futbol Dünyasındaki Huzursuzluğu Gidermiş Büyük Bir Vatanseverdi"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın Geçirdiği Kalp Krizi Sonucu Akşam Saatlerinde Hayatını Kaybetmesi Kamuoyunu Derinden Üzdü.

Bakan Çelik:

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın geçirdiği kalp krizi sonucu akşam saatlerinde hayatını kaybetmesi kamuoyunu derinden üzdü.

Bir dizi açılış ve toplantı için seçim bölgesi Bursa'ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ''Futbol camiası çalkantılı günler yaşıyordu, Hasan Doğan'la birlikte Türk futbolu da atağa geçti. Doğan, vatansever, yüreği, ülkesi ve ay yıldızlı takım için çarpan bir insandı.'' dedi.

BUTTİM bahçesinde yapılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'in oğlu Hakan Şahin'ın sünnet düğününe katılan Bakan Çelik, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın vefatını Türk kamuoyunu derinden etkilediğini söyledi.

Doğan'la, Euro 2008'de Türkiye milli takımının 3 maçını izlediğini anlatan Bakan Çelik; "Federasyonda uzun süre huzursuzluklar yaşanıyordu. Doğan'ın, üzerinde uzlaşı sağlanan bir isim olduğunu, başkanlık görevine seçilmesiyle Türk futbolundaki karmaşanın sona erdiğini bugün herkes görmektedir. Futbol Federasyonu'ndaki huzur ortamının, Türk Milli Takımı'nın Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki performansına da yansıdığını gördük. Sayın Doğan ile 3 maçı seyretmiştim. Oradaki heyecanlarını hatırlıyorum. Oradaki hüznü, mutluluğu birlikte paylaştık. Soyunma odasına gidip futbolcularla birlikte olduk. Hasan Doğan, vatansever, yüreği ülkesi, ay yıldızlı takım için çarpan bir insandı. Bu haberi alınca sarsıldık. Beklenmedik bir olaydı. Ama tabiatta bunlar oluyor. Kendisine rahmet, sevenlerine ve tüm spor camiasına başsağlığı diliyorum, üzüntümüz büyük." dedi.

Öte yandan, sünnet düğününe; AK Parti Genel Başkan Yardımcıları İdris Naim Şahin, Hüseyin Tanrıverdi, Bursa Valisi Şahabettin Harput, İl Jandarma Komutanı Murat Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Er ile yaklaşık 2 bin davetli katıldı.

Düğüne gönderilen yüzlerce çelenk isi yaklaşık 500 metrelik alana konuldu.

Kaynak: CHA