Bakan Çelik Çorum'da

Bakan Çelik Çorum'da

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ankara, Sungurlu ve Çorum'da Karne Dağıtım Törenlerinin Ardından Günün Yorgunluğunu Türk Halk Müziği Dinleyerek Atmaya Çalıştı.

Bakan Çelik Çorum'da

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ankara, Sungurlu ve Çorum'da karne dağıtım törenlerinin ardından günün yorgunluğunu Türk Halk Müziği dinleyerek atmaya çalıştı.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ilk olarak 2006-2007 eğitim-öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi dolayısıyla Sincan Faruk Kadri Timurtaş İlköğretim Okulu'nda öğrencilere karnelerini dağıttı. Ardından Çorum'a hareket eden Bakan Çelik, Sungurlu İlçesi'nde karne dağıtım törenine katıldıktan sonra kent merkezine geldi. 23 Nisan İlköğretim Okulu'nda karne dağıtımı, Mukaddes Akaydın ve İstiklal İlköğretim Okulları'nın açılışına katılan Hüseyin Çelik, daha sonra Çorum Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek partililerle sohbet etti.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Anitta Otel'de 'Küreselleşme Sürecinde Türkiye' konulu konferans verdikten sonra günün yorgunluğunu Turgut Özal İş Merkezi'nde verilen Mimar Sinan Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu konserinde attı.

Birbirinden güzel türküleri dinleyen Bakan Çelik, zaman zaman türkülere eşlik etti. Bakan Çelik, yarınsa yine yoğun bir programla Çorum ziyaretini sürdürecek.

(ES-BÖ-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA