Bakan Çavuşoğlu'ndan Pençe-Kartal Operasyonu'na destek - Haberler
Haberi Paylaş

Bakan Çavuşoğlu'ndan Pençe-Kartal Operasyonu'na destek

AA - Haberler | Güncel
Bakan Çavuşoğlu'ndan Pençe-Kartal Operasyonu'na destek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından gerçekleştirilen "Pençe-Kartal Operasyonu"na ilişkin, "Terörle mücadelemiz içeride ve dışarıda kararlılıkla devam edecek.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri ( Tsk ) tarafından gerçekleştirilen "Pençe- Kartal Operasyonu"na ilişkin, "Terörle mücadelemiz içeride ve dışarıda kararlılıkla devam edecek." ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, operasyona ilişkin Twitter hesabından paylaştığı destek mesajında, "Irak'ın kuzeyinde terör örgütüne yine ağır bir darbe indirdik. Pençe-Kartal Operasyonu'nu başarıyla icra eden kahraman Mehmetçiğimizi tebrik ediyorum. Terörle mücadelemiz içeride ve dışarıda kararlılıkla devam edecek." değerlendirmesinde bulundu.

Pençe-Kartal Operasyonu

Son dönemde Irak'ın kuzeyinden karakol ve üs bölgelerine taciz ve saldırı teşebbüslerini artırarak hudut ve halkın güvenliğini tehdit eden PKK terör örgütüne yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından hava harekatı düzenlendi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçaklar tarafından düzenlenen ve "Pençe-Kartal Operasyonu" adı verilen harekat öncesinde hedefler özenle seçildi.

Yurt genelindeki muharip üs komutanlıklarından gece yarısı kalkan savaş uçakları düzenledikleri harekatla Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan, Gara ve Hakurk'taki terör yuvalarını imha etti.

AA - Son Dakika Haberleri
500