Bakan Çağlayan: "Sinan Aygün Kırgın Değil"

Bakan Çağlayan: "Sinan Aygün Kırgın Değil"

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün'ün Ankara Sanayi Odası'nın (Aso) Yeni Hizmet Binasının Açılışına Katılmayışıyla İlgili Olarak, 'Hiçbir Kırgınlığı Olmadığını Biliyorum' Dedi.

Bakan Çağlayan:

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün'ün Ankara Sanayi Odası'nın (ASO) yeni hizmet binasının açılışına katılmayışıyla ilgili olarak, ''Hiçbir kırgınlığı olmadığını biliyorum'' dedi.

Çağlayan, Ankara Sanayisi Odası'nın (ASO) yeni hizmet binasının açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ''Sinan Aygün tahliye oldu. Ziyaretine gittiniz mi? Kendisiyle görüştünüz mü?'' şeklindeki sorusuna karşılık Çağlayan, ''Kendisiyle görüştüm. (Geçmiş olsun) dedim. Benim 20-25 yıllık arkadaşımdır. Ben Sanayi Odası Başkanı olduğumda Sayın Başkan daha Ticaret Odası Başkanı olmamıştı. Ticaret Odası Başkanı olduğu zaman da kendisine çok desteğim oldu. Sayın Başkana tabii ki geçmiş olsun dileklerinde bulundum. Daha evvel ailesini de aradım. Bizim hukukumuz, dostluğumuz değişmez'' dedi.

Sanayi Bakanı, gazetecilerin ''Sinan Bey bugün buraya gelmedi. Acaba bir kırgınlığı olabilir mi?'' sorusuna da ''Bilemiyorum. Davet sahibi ben değilim. Davet sahibi Ankara Sanayi Odası. Ancak hiç bir kırgınlığı olmadığını biliyorum. Hiçbir kırgınlığı yok ama tabii kendi programının, kendi zamanının ne olduğunu bilmiyorum'' karşılığını verdi.

Zafer Çağlayan, gazetecilerin TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da gelmediğine işaret etmesi üzerine ''bilmiyorum onu da bilmiyorum'' dedi.

Kaynak: AA