Bakan Çağlayan Saz Eşliğinde Türkü Söyleyerek İşadamlarından Yatırım Sözü Aldı

Bakan Çağlayan Saz Eşliğinde Türkü Söyleyerek İşadamlarından Yatırım Sözü Aldı

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan Muş İli Geliştirme Toplantısında Beraberinde Getirdikleri İşadamları ile İştirak Etti. Çağlayan, Toplantıda İşadamlarına Muş'un Kaynaklarını, Yatırım Sahalarını Tanıttıktan Sonra Saz Eşliğinde "Muş Ovası" Türküsünü Söyledi.

Bakan Çağlayan Saz Eşliğinde Türkü Söyleyerek İşadamlarından Yatırım Sözü Aldı

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan Muş İli Geliştirme Toplantısında beraberinde getirdikleri işadamları ile iştirak etti. Çağlayan, toplantıda işadamlarına Muş'un kaynaklarını, yatırım sahalarını tanıttıktan sonra saz eşliğinde "Muş ovası" türküsünü söyledi.

Bakan Çağlayan okuduğu "Muş Ovası" türküsünün akabinde toplantıya iştirak eden Muş milletvekillerini sahneye davet edip onlarında işadamlarına türkü söylemesini istedi. Bunun üzerine Muş Ak Parti Milletvekili Seracettin Karayağız, Türk, Kürt, Arap Çerkez biz hepimiz kardeşiz diyerek Kürtçe bir şarkı söyledi.

İşadamları yatırım sözü versinler sonra şarkı söylerim diyen Seracettin Karayağız'a işadamlarından alkış gelince şarkısını okumaya başladı.Karayağız, işadamlarının kendisini mahcup etmeyeceklerini ve en az üç beş tane sanayi tesisinin Muş'ta kurulacağını söyleyerek; "Biz diyoruz ki tek devlet, tek bayrak, tek millet, tek vatan. Muş vatanseverliğini, kardeşliğini her zaman göstermiş ve her zaman devletinin milletinin yanında olmaya da devam edecektir. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum" dedi.