Bakan Çağlayan'dan Fb-gs Taraftarı Yoklaması

Bakan Çağlayan'dan Fb-gs Taraftarı Yoklaması

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Konya'da İşadamları, Oda ve Dernek Başkanlarıyla Beraber Katıldığı İstişare Toplantısı Öncesinde, Salondaki Galatasaray (Gs) ve Fenerbahçe (Fb) Taraftarlarını Saydı.

Bakan Çağlayan'dan Fb-gs Taraftarı Yoklaması

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Konya'da işadamları, oda ve dernek başkanlarıyla beraber katıldığı istişare toplantısı öncesinde, salondaki Galatasaray (GS) ve Fenerbahçe (FB) taraftarlarını saydı.

Bir dizi toplantı için Konya'ya gelen Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Konya Ticaret Odası (KTO) tarafından düzenlenen Konya İstişare Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Sanayiciler, oda ve borsa başkanları, dernek başkanlarıyla bir araya gelen Bakan Çağlayan'a, Konya sanayisinin durumu ve yaşanan sıkıntılar raporlar halinde sunuldu. KTO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez tarafından Konya ekonomisi ve yaşanan sıkıntılar hakkında verilen brifingin

ardından konuşan Bakan Çağlayan, hükümet olarak sanayi ve ekonomi alanında birçok konuda yenilikler getireceklerini belirterek, "Örneğin bazı illerimizde bulunan Sanayi ve Ticaret Müdürlükleri'nde büyük bir değişikliğe gidiyoruz. Artık bu müdürlüklerimiz sayesinde, Konya'nın ekonomisinde yaşanan gelişmeler ve sıkıntıları anında görebileceğiz. Ayrıca bu müdürlüklerimiz, Konya'daki bütün ekonomik hareketleri kayıt altına alacak ve günü gününe bize sunacak" diye konuştu.

Fenerbahçe-Galatasaray derbisine de değinen Zafer Çağlayan, salonda bulunan her iki takımın taraftarlarının el kaldırmasını istedi. Galatasaray derken kendisi de el kaldıran Bakan Çağlayan, "Ben gittiğim her yerde bu yoklamayı yapıyorum. Gittiğim her yerde şunu gördüm ki, Galatasaraylılar'ın sayısı her zaman Fenerbahçeliler'den fazla geliyor" dedi.

(MÇ-İP-OK-Y)