Bakan Binali Yıldırım'ın Çorlu Ziyareti

Bakan Binali Yıldırım'ın Çorlu Ziyareti

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kapatma Davasına Gönderme Yaparak, "Bizi Millete Hizmet Etmekten, Milletin İhtiyaçlarını Görmekten, Bu Ülkeyi Çağdaş Uygarlık Seviyesine Çıkarmaktan Kimse Alıkoyamaz, Bunu Herkesin Bilmesi Lazım" Dedi.

Bakan Binali Yıldırım'ın Çorlu Ziyareti

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, kapatma davasına gönderme yaparak, "Bizi millete hizmet etmekten, milletin ihtiyaçlarını görmekten, bu ülkeyi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmaktan kimse alıkoyamaz, bunu herkesin bilmesi lazım" dedi.

Çorlu Yeşiltepe Mahallesi'nde bulunan 9 No'lu Merkez Sağlık Ocağı'nın açılış törenine katılan Ulaştırma Bakanı Yıldırım, "Sağlık ocağı istediniz hazır, hayırlı uğurlu olsun. Okul istediniz, o da hemen yanda yapılıyor. Cami istediniz onu da hayırseverler yapıyor. Siz istersiniz de biz yapmaz mıyız? Bizim görevimiz, sizin isteklerinizi yerine getirmek, sizin hayatınızı kolaylaştırmak, yaşam standardını yükseltmek için ne lazımsa yapmak" dedi. Sağlık alanında son birkaç yılda çok büyük reformlar yaptıklarını kaydeden Yıldırım, "Bütün hastaneleri birleştirdik. Artık sağlıkta birinci, ikinci, üçüncü sınıf tedavi diye bir şey yok bütün vatandaşlarımız birinci sınıf. Sağlıkta hizmetin kalitesi arttı. Son 5 yılda sadece Tekirdağ'da devlet tarafından 963 derslik yapıldı. Her bir derslik 30 öğrenciden 28 bin yeni yavrumuza eğitim imkanı demek. İşte bunları sizlerin hizmetine sunduk. Yeter ki çocuklarımız okusun geleceğimizin aydınlık neferleri olsun diye yaptık. Ayrıca hayırseverlerin bağışla yaptıkları da 456 derslik ediyor. Bunları söylemesi kolay, 80 yılda yapılanları anlatsanız bunlar kadar değil. Bunların yapılışı bu Türkiye'de, bu ülkede nereden nerelere geldiğimizi gösteriyor. Bunlar bu ülkeye aşık olan, sevdalı olan bu ülkenin insanına hizmeti ibadet olarak gören Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın marifetidir. Onun liderliğinde biz de çalışarak, çabalayarak sizlerin hizmetini gördük. Görmeye de devam edeceğiz" diye konuştu.

AK Parti'nin kapatılmasına ilişkin davayla ilgili de konuşan Bakan Binali Yıldırım, "Bizi millete hizmet etmekten, milletin ihtiyaçlarını görmekten, bu ülkeyi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmaktan kimse alıkoyamaz. Bunu herkesin bilmesi lazım. Siz destek verdikçe bu hizmetlerimiz devam eder. Sizin desteğiniz olduktan sonra da başka bir desteğe ihtiyacımız yok. Milletin desteği her şeyin üzerindedir. Biz rahatız, sizden aldığımız güçle ülkemize, milletimize hizmete devam ediyoruz, edeceğiz bunu da hep beraber göreceğiz" dedi.

Son dönemde gündemde olan telefon dinleme konularına da değinen Yıldırım, "Telefonlar dinleniyor, özel hayata giriliyor konuları gündemde. Tekirdağ Milletvekili ve İçişleri Komisyon Başkanı Ziyaeddin Akbulut'un ve bizim çabalarımız ile kontrol altına alınmıştır. Yasal gerekçesi olmadan, yasal şartları yerine gelmeden kimsenin telefonu asla ve asla dinlenemez. Eğer dinlenirse suçtur, 3 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası vardır. Böyle bir yanlışlık yapanlara buradan ilan ediyorum. Eskiden dinleme vardı, ne suç oluyordu, ne de cezası vardı işte bunu suç haline getiren, buna hapis cezası öngören yasal düzenleme de milletvekiliniz öncü olmuştur, biz de çıkardık, sağolsun, var olsun. Ülkemize güzel bir hizmet yaptınız Sayın Akbulut" şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Bakan Yıldırım, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Ziyaeddin Akbulut ve Prof. Dr. Necip Taylan, Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan ve Çorlu Kaymakamı Ali Dursun, Yeşiltepe 9 No'lu Merkez Sağlık Ocağı'nın açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından sağlık ocağında mini bir tur atan Bakan Yıldırım, daha sonra Çorlu'dan ayrıldı.

(EŞ-CİN-NÇ-Y)

Kaynak: İHA