Bakan Bayraktar.Dinimize Daha Çok Kıymet Verdiğimiz Takdirde Terör Belasından Kısa Sürede...

Bakan Bayraktar.Dinimize Daha Çok Kıymet Verdiğimiz Takdirde Terör Belasından Kısa Sürede...

Üsküdar Burhaniye Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Hz.

Bakan Bayraktar.Dinimize Daha Çok Kıymet Verdiğimiz Takdirde Terör Belasından Kısa Sürede...

Üsküdar Burhaniye Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Hz. Ali Camisi bugün Cuma namazında ibadete açıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara Hz. Ali Camisi'nde Cuma namazı kıldı. Cuma namazının ardından caminin resmi açılışı gerçekleştirildi.

TOPBAŞ DA KATILDI

Caminin resmli açılışında konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş caminin adına işaret ederek, "Hayattayken cennetle müjdelenen ve dört halifeden biri olan Hz Ali'nin adının camiye verilmesini çok önemsiyorum" dedi. Topbaş, "Burada ibadet edecek olanların duasının kabul olmasını, ezanların kıyamete kadar gök kubbeden eksik olmamasını dilerim" diye konuştu.

Törende son olarak konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 550 metre kare alana inşa edilen 1500 kişinin aynı anda ibadet edebildiği Hz. Ali Camisinin 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlandığını belirterek TOKİ'deki görevi sırasında yaklaşık 500'e yakın cami inşaa ettiklerini söyledi. İstanbul'da devletin parasıyla değil, zenginlerin bağıylarıyla cami yaptıklarını söyleyen Bakan Bayraktar, Ataşehir'deki Mimar Sinan Camisinin yanında Hz. Ali camisinin yapımında da Başbakan Erdoğan'ın çok büyük katkısı olduğunu belirtti.

"DİNİMİZE DAHA ÇOK KIYMET VERDİĞİMİZ TAKDİRDE, BAŞIMIZDAKİ TERÖR BELASINDAN DA KISA SÜREDE KURTARACAĞIZ"

Cami eksikliği olan yerlerde cami yapmaya özen gösterdiklerini söyleyen Bakan Bayraktar sözlerini şöyle tamamladı:

"Camiler bizim hem mührümüzdür, dinimizin şiarıdır, toplanma yerimizdir. Bugün birliğe çok daha fazla ihtiyacımız var. Bizi bir tutatacak olan tamamen vatan eksenli, millet eksenli, bir bayrak altında toplayacak olan dinimizdir. Dinimize daha çok kıymet verdiğimiz takdirde, başımızdaki terör belasından da kısa sürede kurtaracağız." Konuşmaların ardından Bakan Bayraktar Hz. Ali Camisi'nin yapımında emeği geçenlere plaket verdi. Üsküdar Müftüsü tarafından toplu dua yapıldı. Camide Cuma namazı kılan cemate de görevliler tarafından kırmızı gül dağıtıldı.

(BB) - İstanbul / Üsküdar