Bakan Başesgioğlu Konya'da

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Konya'da Düzenlenen Kulüplerarası Türkiye Tekvando Şampiyonası'nın Açılış Törenine Katıldı.

Bakan Başesgioğlu Konya'da

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Konya'da düzenlenen Kulüplerarası Türkiye Tekvando Şampiyonası'nın açılış törenine katıldı.

Selçuklu Belediyesi Spor Salonu'nda yapılan seremoniye Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Vali Osman Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen ve protokol mensupları katıldı. Bakan Murat Başesgioğlu, bu yılın Hz. Mevlana'nın bıraktığı güzelliklerin en güzel şekilde yaşandığı bir yıl olduğunu belirterek, "Burada, çok güzel bir spor salonunda çeşitli illerimizden birçok sporcumuz şampiyonaya katıldı. Bu salondan umarım çok sayıda şampiyonlar çıkacak ve ülkemize

altın madalyalar kazandıracaktır. Tekvando sporu Türkiye'de yüz akı haline gelmiş durumda. Biz kendilerine gereken destekleri sağlıyoruz. Konya'nın da sportif faaliyetlerde iyi bir yerde olduğunu belirtmeliyim. Ama Konya bununla yetinmemeli. Belediye ve valilikle birlikte çalışarak Konya'ya daha çağdaş ve modern bir spor kompleksi kazandıracağız. Bu salonda daha büyük organizasyonlar kazanmak için çalışacağız" dedi.

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin ise, Selçuklu Belediyesi Spor Salonu'nda çok güzel bir organizasyon gerçekleştirdiklerini söyleyerek, buradan yurt dışında Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edecek sporcuların çıkacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından Tekvando Federasyonu Türkiye Pumse Milli Takımı bir gösteri yaptı. Bakan Başesgioğlu, şampiyonada dereceye giren sporculara madalyalarını verdi. Daha sonra Başesgioğlu, protokol ile birlikte Selçuklu Belediyesi Spor Salonu'nu gezdi.

Salondan ayrıldıktan sonra Konya Valiliği'ni ziyaret eden Murat Başesgioğlu, Milli Takım'ın Norveç maçını ve 2008 Avrupa Şampiyonası şansını değerlendirdi. Gönüllerinin Türk Milli Takımı'ndan yana olduğunu belirten Bakan Murat Başesgioğlu, "Milli Takımımız'a yarın oynayacakları Norveç maçında başarılar diliyoruz. Sahaya çıkıp giymiş oldukları formanın hakkını en iyi şekilde vereceklerdir. Ama neticede bu sadece futbol. Onun için her türlü sonuca da hazır olmak lazım. Onlar bizim futbolcularımız,

Türkiye'ye geçmişte büyük başarılar yaşattılar. Kendilerine başarılar diliyoruz" ifadelerini kullandı. Yarın oynanacak Türkiye-Norveç maçında Milli Takım'ın galip gelmesini dileyen Murat Başesgioğlu, skor vermekten ise kaçındı.

Büyükşehir Belediyesi Atatürk Stadyumu'nun satılması konusunda da bilgi veren Başesgioğlu, "Spor tesislerimiz yapılış itibariyle eskidir. Hem yeni spor kompleksleri yapmak hem de şehirlerimizin ihtiyaç duyduğu ticari alanlara kavuşması için böyle bir projeyi gerçeleştirmek istiyoruz. Bundan önce birçok ilimizde bu tür projelerimiz gerçekleştirildi. Kayseri, Antalya illerimizde bunun yaptık. Seyrantepe Projesi bunun en büyük örneğidir. Konya için de böyle bir projemiz var" diye konuştu.

Bakan Başesgioğlu, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ve Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nü ziyaret ettikten sonra Konya'dan ayrıldı.

(BÇ-FM-ERS-OK-S)

Kaynak: İHA