Bakan Bak Sorunları Dinledi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, TFF 2. ve 3. Lig’de yer alan 90 kulübün başkan ve temsilcilerini kabul etti. Toplantıda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören de hazır bulundu.

Bakan Bak Sorunları Dinledi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, TFF 2. ve 3. Lig'de mücadele eden kulüplerin başkan ile temsilcilerini kabul etti.

Bakanlık Merkez Binası'nda gerçekleşen görüşmede, 90 kulübün başkan ve temsilcilerinin yanı sıra TFF Başkanı Yıldırım Demirören de hazır bulundu. Kabulde kulüpler, sorunlarını ve taleplerini Bakan Bak'a iletti. Yaklaşık iki saat süren toplantıda kulüplerin içinde bulunduğu sıkıntıların çözümü konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Başkan ve temsilcilerin özellikle zayıflayan iddaa gelirleri nedeniyle sıkıntıya düştüklerini anlattığı öğrenildi. Aldıkları paraların geçen seneki seviyeye tekrar geri dönmesini isteyen kulüpler bunu Bakan Bak'a iletirken çözüm konusunda görüş birliğine varıldı.

Kulüpler adına 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Cengiz Günaydın 2017'nin aralık ayında, Spor Toto'dan kazandıkları gelirin düştüğü gerekçesiyle maça çıkmama kararı alabileceklerini ifade etmiş, ancak bu sorunun çözüme kavuşturulacağı açıklanmıştı.

]

]

]

Kaynak: Skorer