Bakan Bağış'tan Birlik Mesajı

Bakan Bağış'tan Birlik Mesajı

Devlet Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış, 'Bu Milleti Bölüştüren Değil, Birleştiren Olma Yolunda Kararlıyız. Onun İçin Bir Milli Birlik Projesi ile Yola Çıktık' Dedi.

Bakan Bağış'tan Birlik Mesajı
10.10.2009 22:44 | Son Güncelleme: 10.10.2009 22:44

Devlet Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış, ''Bu milleti bölüştüren değil, birleştiren olma yolunda kararlıyız. Onun için bir milli birlik projesi ile yola çıktık'' dedi.

İş adamı Ethem Sancak ile özel bir uçakla Siirt'e gelen Bakan Bağış'ı hava alanında, Vali Necati Şentürk, AK Parti Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ve Yılmaz Helvacıoğlu, Belediye Başkanı Selim Sadak ve öteki yetkililer karşıladı.

Valiliği ziyaret eden Bağış, burada çok sevdiği memleketi Siirt'e Bakan olarak beşinci gelişi olduğunu belirtti.

Daha sonra, AK Parti İl Binası'na geçerek partililere hitap eden Bağış, korkmadan Türkiye'nin en önemli sorunlarının üzerine gittiklerini belirterek, ''Bu milletin hala en büyük umudu bizde. Yıllardır, asırlardır aşamadığı sorunları aşma mesuliyeti görevi bizim omuzlarımızdadır. Onun için korkmadan onun için usanmadan sıkılmadan cesaretle bu sorunların üzerine gitmek istiyoruz'' şeklinde konuştu.

''Bu milleti bölüştüren değil, birleştiren olma yolunda kararlıyız. Onun için bir milli birlik projesi ile yola çıktık. Bir demokratik açılım yapma konusunda kararlıyız'' diyen Bağış, şunları kaydetti:

''Çünkü, bugün Türkiye'de demokratik haklarının sınırlandığına inanan tek grup sadece bölgede yaşayan ve büyük çoğunluğu Kürt asıllı olan kardeşimiz değildir. Bugün Türkiye'nin diğer kesimleri de demokratik standartların eksikliklerinden, sınırlandırılmış olmasından şikayetçiler. Bugün Türkiye'deki Alevilerin, Musevilerin ve Ermenilerin de sorunları var. İşçilerimizin, kadınlarımızın sorunları, çocuk hakları ile ilgili sorunlarımız var.''

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title