Bakan Atalay: "Açıklama Yapmak İçin Erken"

Bakan Atalay: "Açıklama Yapmak İçin Erken"

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, İstanbul Valisi Muammer Güler ve Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne Geldi. Bakan Atalay, ABD Konsolosluğu'na Yapılan Silahlı Saldırı ile İlgili Açıklama Yapmak İçin Erken Olduğunu, İncelemelerin Devam Ettiğini Söyledi.

Bakan Atalay:

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, İstanbul Valisi Muammer Güler ve Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne geldi. Bakan Atalay, ABD Konsolosluğu'na yapılan silahlı saldırı ile ilgili açıklama yapmak için erken olduğunu, incelemelerin devam ettiğini söyledi.

Sarıyer'deki ABD Konsolosluğu önünde meydana gelen ve 3 polisin şehit olduğu saldırı ile ilgili İstanbul'da incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne geldi. Vali Güler ile Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal'ın da eşlik ettiği Bakan Atalay, emniyet girişinde basın mensuplarının sorularını cevapladı. Olayla ilgili herhangi bir örgüt bağlantısının tespit edilip edilmediği yönündeki soruyu cevaplayan Atalay, "Şu anda henüz öyle bir değerlendirme yapılmadı. Arkadaşlarla değerlendireceğiz. Sizlere de daha iyi açıklama yapılacak. Çünkü olay taze. Bütün boyutları açıklanmadan yapılacak açıklamalar yanıltıcı olacaktır. "Gözaltı var mı" şeklindeki sboruya ise Bakan Atalay, "değerlendirmelerden sonra açıklayacağım" cevabını verdi. Bakan Atalay'ın Emniyet Müdürü Cerrah, Vali Güler ve Emniyet Genel Müdürü Köksal ile bir değerlendirme toplantısı yapacakları öğrenildi. Toplantının ardından basın açıklaması yapılması bekleniyor.

Kaynak: CHA