Bakan Akdağ'dan Tüp Bebek İstedi

Bakan Akdağ'dan Tüp Bebek İstedi

Elazığ'da Bakanlığıyla İncelemelerde Bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Önüne Kesen 35 Yaşındaki Şerife Çak, Çocuğu Olmadığını Belirterek, 'Yeşil Kartlıyım, Tüp Bebek İçin Yardımınızı İstiyorum' Dedi. Akdağ, İlgililere Talimat Vererek Çak'a Gereken Yardımın Yapılmasını İstedi.

Bakan Akdağ'dan Tüp Bebek İstedi

Elazığ'da bakanlığıyla incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın önüne kesen 35 yaşındaki Şerife Çak, çocuğu olmadığını belirterek, ''Yeşil kartlıyım, tüp bebek için yardımınızı istiyorum'' dedi. Akdağ, ilgililere talimat vererek Çak'a gereken yardımın yapılmasını istedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Elazığ Saruhan Kadın Doğum Hastanesi'nde incelemelerini sürdürdüğü sırada önünü kesen 35 yaşındaki Şerife Çak, uzun yılladır çocuğu olmadığını belirterek, tüp bebek için yardım istedi. Çak, ''Bakanım, çocuğum olmuyor, yeşil kartlıyım. Tüp bebek yapmak için yardımını istiyorum'' dedi. Çak'ın bu talebi üzerine hastane başhekimine talimat veren Beken Akdağ, Çak'a gereken yardımın yapılmasını istedi. Elazığ Devlet Hastanesi'nin ek hizmet binasının açılışını yapan Akdağ, hastanede tedavi gören çocukları ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

Türkiye'nin çeşitli illerini 'Sağlık Merkezi' olarak belirlediklerini söyleyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bu merkezlerden birinin de Elazığ'a kurulacağını belirtti. Bakan Akdağ, ''Artık Tunceli ve Bingöl'deki vatandaşlarımızın Ankara ve İstanbul'a gitmesine gerek kalmayacak. Bu merkezlerde gereken her türlü sağlık hizmeti verilecek. Aile hekimliği uygulamasını iki ay içerisinde Elazığ'da başlatacağız. Bunun müjdesini de Elazığlı vatandaşlarımıza veriyoruz. Hükümet olarak işimiz, sağlık alanında gelecekte oluşacak aksaklıkları görerek tedbir almaktır'' dedi.

Şahismail GEZİCİ/ELAZIĞ, (DHA)

Kaynak: DHA