Bahreyn Haberleri

Bahreyn haber, Bahreyn son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bahreyn - 01.09.2021
ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan Katar ve Bahreyn'e Afganistan'dan tahliyeye katkılarından dolayı teşekkür
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Afganistan'dan tahliye sürecinde destekleri için Katar ve Bahreynli mevkidaşlarına teşekkür etti.
Bahreyn - 01.09.2021
ABD Savunma Bakanı Austin, Körfez liderleri ile Afganistan'ı görüştü
ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Kuveyt, Bahreyn, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yetkilileri ile ABD'nin Afganistan'dan çekilmesini görüştü.
Bahreyn - 31.08.2021
FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri'nde gruplar belirlendi
D Grubu: İran, Kazakistan, Suriye, Bahreyn.
Bahreyn - 27.08.2021
Arap ülkelerinden Kabil'deki terör saldırılarına kınama
Suudi Arabistan, Mısır, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Kuveyt, Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'na yönelik terör saldırılarını kınadı.
Bahreyn - 26.08.2021
İran'ın yeni Dışişleri Bakanı Abdullahiyan: "Komşular ve Asya bir numaralı önceliğimiz"
Eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad döneminde bir süre Bahreyn Büyükelçisi olarak görev yapan Abdullahiyan, daha sonra Ahmedinejad ve Hasan Ruhani dönemlerinde Arap ve Afrika İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevinde bulundu.
Bahreyn - 25.08.2021
Doğal taş sektörünün buluşma noktası MARBLE İzmir Fuarı kapılarını açtı
Almanya, Fransa, Azerbaycan, Gürcistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, İtalya, Umman, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve Ürdün'den alım heyetlerinin ziyaret ettiği fuarda farklı bölgelerdeki ocaklardan çıkarılan rengarenk taşlar ve bu taşlardan yapılan mobilyalar dikkati çekiyor.
Bahreyn - 23.08.2021
Toyota Gazoo Racing, Le Mans'ta üst üste dördüncü zaferini aldı
2021 WEC sezonunda bir sonraki yarış, 30 Ekim'de Bahreyn'de gerçekleştirilecek.
Bahreyn - 22.08.2021
Bahreyn'de, Yahudi sinagogunda ibadet 74 yıl sonra yeniden başladı
Bahreyn, başkent Manama'da 1947'den bu yana kapalı olan Yahudi sinagogunda dini ritüellerin yeniden başladığını duyurdu.
Bahreyn - 22.08.2021
Son dakika haber: İran'ın yeni Dışişleri Bakanı olması beklenen Abdullahiyan'dan, dış politikaya ilişkin açıklama Açıklaması
Dengeli, Asya ve komşulara odaklı bir dış politika benimseyeceklerini dile getiren Abdullahiyan, şöyle devam etti: "Dış politikamız bir bölgeyle ya da bir alanla sınırlı kalmayacak. Birkaç ülkeyi dış politika önceliklerimiz olarak belirleyeceğiz ve bu alanlardaki politikalarımızı uygulamak için belirlenen takvime göre adımlar atacağız. Bununla birlikte komşular ve Asya odaklı dış politika ile İslam ülkeleriyle ilişkileri güçlendirmek birinci önceliğimiz olacaktır." Dışişleri Bakanlığı için aday gösterilen Abdullahiyan, Batı'ya karşı mesafeli Eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad döneminde bir süre Bahreyn Büyükelçisi olarak görev yapan Abdullahiyan, daha sonra Ahmedinejad ve Hasan Ruhani dönemlerinde Arap ve Afrika İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcılığı yaptı.
Bahreyn - 21.08.2021
Biden yönetimi, Afganların tahliyesi için ABD'li özel hava yolu şirketlerinden yardım istemeyi değerlendiriyor
Habere göre, Beyaz Saray, Kabil'den tahliye edilenlerin bölgelerdeki üslerden ABD'ye nakli için ticari 5 hava yolu şirketinden 20 uçak temin etmeyi değerlendiriyor. Ticari uçaklar Kabil'e uçmayacak ama tahliye edilerek Katar, Bahreyn ve Almanya'daki ABD üslerine getirilen Afganları ABD'ye taşıyacak.
Bahreyn - 20.08.2021
ABD: Kabil'den tahliye edilenler, aralarında Türkiye'nin de olduğu çok sayıda ülkeden aktarmalı uçuşla ABD'ye gidecek
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Afganistan'dan tahliye edilenlerin transferi için yeni ülkeler ararken, Türkiye, İngiltere, Almanya, İtalya, BAE, Danimarka, Bahreyn, Kazakistan, Kuveyt, Tacikistan ve Özbekistan'ın söz konusu tahliye yolcularının uçuşlarına katkı sağlayacağını bildirdi.
Bahreyn - 19.08.2021
Bahreyn ve Fas yakında Tel Aviv'de büyükelçilik açacak
İsrail, geçen yıl ilişkileri normalleştirme anlaşması imzaladığı Bahreyn ve Fas'ın yakın zamanda başkent Tel Aviv'de büyükelçilik açacağını duyurdu.
Bahreyn - 18.08.2021
BM İnsan Hakları Konseyi, Afganistan'daki "ciddi insan hakları durumunu" görüşecek
Arjantin, Avusturya, Bahreyn, Bangladeş, Bulgaristan, Burkina Faso, Kamerun, Fildişi Sahili, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Gabon, Almanya, Hindistan, Endonezya, İtalya, Japonya, Libya, Moritanya, Meksika, Hollanda, Pakistan, Polonya, Senegal, Somali, Sudan, Togo, İngiltere ve Özbekistan bu ülkeler arasında yer aldı.
Bahreyn - 17.08.2021
İklim krizi Orta Doğu'da su gerginliklerini artırıyor
Veriler, dünyada 17 ülkede aşırı düzeyde su sıkıntısı yaşandığını gösteriyor. Katar, İsrail, Lübnan, İran, Ürdün, Libya, Kuveyt, Suudi Arabistan, Eritre, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), San Marino, Bahreyn, Hindistan, Pakistan ve Türkmenistan bu ülkelerden bazıları.
Bahreyn - 12.08.2021
İngiltere'de hukuk firması karantina otel uygulamasını yargıya taşıyacak
İngiltere uluslararası seyahat listesini güncellemişti İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında oluşturduğu ve "trafik ışığı sistemi" adını verdiği seyahat listesinde güncelleme yapmıştı. Bu listeye göre, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Katar, Hindistan ve Bahreyn, İngiltere'ye gelecek İngiliz vatandaşları ve İngiltere'de oturum iznine sahip kişilere otelde zorunlu karantinanın uygulandığı kırmızı listeden "sarı listeye" alınmıştı.
Bahreyn - 12.08.2021
Fas'ta İsrail'in irtibat bürosu resmi törenle açıldı
Öte yandan Fas, BAE, Bahreyn ve Sudan'dan sonra geçtiğimiz yıl eski ABD Başkanı Donald Trump'ın arabuluculuğunda İsrail ile diplomatik ilişkilerini normalleştirme konusunda anlaşan 4'üncü Arap ülkesi olmuştu.
Bahreyn - 11.08.2021
Katar 4 yıl sonra Suudi Arabistan'a büyükelçi atadı
Körfez krizi Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Bahreyn - 08.08.2021
Bahreyn Dışişleri Bakanı Yardımcısı'ndan "İran Nükleer Anlaşması krizi ve kaosu körükledi" açıklaması
Bahreyn Dışişleri Bakanı Yardımcısı Abdullah bin Ahmed Al Halife, 2015'te yapılan İran Nükleer Anlaşması'nın Orta Doğu'daki krizi ve huzursuzluğu körüklediğini söyledi.
Bahreyn - 08.08.2021
Bahreyn Kralı, Mısır Dışişleri Bakanı Şukri ile bölgesel barışı görüştü
Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri'yi kabul etti.
Bahreyn - 07.08.2021
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları
Kadınlar 10 bin metre finalinde gümüş madalyayı Bahreyn'den Kalkidan Gezahegne 29.
Bahreyn - 06.08.2021
Son dakika: Huzistan protestoları, bölgesel kalkınma ve İran'ın yeni dönemi
İran'ın bölgesel insani gelişme endeksi trendleri Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi insani gelişme trendleri bakımından önemli bölge içi farklılıklar gösteriyor. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP) 2020 yılı verileri ve gelişmişlik kategorilerine göre, çok yüksek insani gelişme endeksine sahip bölge ülkeleri Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) (31), Suudi Arabistan (40), Bahreyn (42), Katar (45), Türkiye (54), Umman (60) ve Kuveyt (64).
Bahreyn - 05.08.2021
Pakistan'dan İngiltere'ye "kırmızı liste" tepkisi
Bu listeye göre Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Katar, Hindistan ve Bahreyn, İngiltere'ye gelecek İngiliz vatandaşları ve İngiltere'de oturum iznine sahip kişilere otelde zorunlu karantinanın uygulandığı kırmızı listeden, "sarı listeye" alınmıştı.
Bahreyn - 05.08.2021
Suudi Arabistan'ın taktiksel Hamas hamlesi
Sembolik liderlik imajı Meşal, röportajında, Suudi Arabistan'ın Filistin'e desteğinden ötürü Krallığa ve yönetici aileye teşekkür etti. Krallığın Hamas'la ilişkilerinin onarılıp yeniden tesis edilmesini talep eden Meşal, ayrıca Hamas üyeleri ve liderleri de dahil olmak üzere, Suud hapishanelerinde zorlu koşullar altında yaşayan Filistinli mahkumların serbest bırakılması için Riyad'a çağrıda bulundu. Fakat kanal bu çağrıları yayınlamadı. Bu yayınla Suudi Arabistan'ın, Arap ve Müslüman devletler arasında en popüler Filistin fraksiyonu olan Hamas'ın üst düzey yetkilisinden gelen açıklamaları kendi politika perspektifi çerçevesinde kullandığı söylenebilir. Nitekim Arap halklarının liderlere verdikleri destek, liderlerin Filistin ve Filistinlilere verdiği destekle doğrudan orantılı. Suud rejimi, İsrail'in son saldırılarında Filistin direnişine destek vermediği için Arap ve genel olarak İslam dünyasında geniş çaplı eleştirilerle maruz kalmıştı. Riyad yönetimi, söz konusu eleştirilere bir kalkan olarak, tüm teknolojik imkanlarına ve gücüne rağmen İsrail'e karşı sergilediği kararlı direnişle Arap halkları nezdinde geniş destek bulan Hamas cephesinden gelecek olumlu açıklamalara ihtiyaç duyuyordu. Nitekim BAE ve Bahreyn'in İsrail'le ilişkilerini normalleştirdiği bir konjonktürde Riyad, Tel Aviv ile sürdürdüğü örtülü ittifak nedeniyle Arap sokağında ciddi eleştirilere maruz kalıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bahreyn Haberleri | Bahreyn Haber - Haberler - Sayfa 5 - Bahreyn haberleri, son dakika bahreyn haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Bahreyn ve Özbekistan dışişleri bakanlarıyla telefonda görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 03:24:37. #1.14#

title