Bahreyn Haberleri

Bahreyn haber, Bahreyn son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bahreyn - 29.10.2021
AB, seyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkeler listesini güncelledi
Listede daha önce Avustralya, Kanada, Şili, Ürdün, Kuveyt, Yeni Zelanda, Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Kore, Ukrayna, Uruguay, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri bulunuyordu.
Bahreyn - 27.10.2021
Arap koalisyon güçleri ülkeleri, Lübnanlı Bakan'ın açıklamalarına tepki olarak protesto notası verdi
Arap koalisyon güçleri ülkeleri Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn, Lübnan Enformasyon Bakanı George Kardahi'nin Riyad yönetiminin öncülüğündeki Arap koalisyon güçlerinin Yemen'deki operasyonlarına karşı yaptığı açıklamalar üzerine, tepkilerini...
Bahreyn - 27.10.2021
İslami Cihad Hareketi'nin liderlerinden Hindi, İsrail'le normalleşmeye karşı Arap halklarına güveniyor Açıklaması
İsrail geçen yıl Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Sudan ve Fas yönetimleriyle ilişkileri normalleştirmeye yönelik anlaşmalar imzalamıştı.
Bahreyn - 27.10.2021
Hindistan'da casus yazılım "Pegasus" iddialarının soruşturulması için komite kuruldu
Bahreyn, Kazakistan, Meksika, Fas, Azerbaycan, Ruanda, Suudi Arabistan, Macaristan, Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere en az 10 hükümetin NSO Group'un müşterisi olduğu iddia edilmişti.
Bahreyn - 26.10.2021
Katar Emiri Al Sani ülkesindeki ilk seçilmiş parlamentonun açılışını yaptı
Körfez krizi Ula Bildirisi'yle çözüme kavuştu Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" iddiasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Bahreyn - 25.10.2021
Arap dünyasından 13 örgüt, İsrail'in 6 Filistinli kuruluşu terör listesine almasını kınadı
Tunus İşçi Partisi (sol), sosyal medya hesabından, Tunus, Fas, Filistin, Ürdün, Moritanya, Lübnan, Mısır, Suriye, Kuveyt ve Bahreyn'den 13 kurumun imzaladığı ortak kınama açıklamasını yayınladı.
Bahreyn - 24.10.2021
Katar Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı, Mısırlı Büyükelçi ile iki ülke ilişkilerini görüştü
Körfez krizi Ula Bildirisi'yle çözüme kavuştu Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" iddiasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Bahreyn - 20.10.2021
Suudi Arabistan ve BAE, Bahreyn'e mali desteğin devam edeceğini bildirdi
Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), birkaç yıldır ekonomik zorluklar yaşayan Bahreyn'e mali desteğe devam edeceklerini duyurdu.
Bahreyn - 15.10.2021
Formula 1'de 2022 sezonu takvimi açıklandı
Formula 1'den yapılan açıklamaya göre, 23 etaptan oluşan yeni sezon, 20 Mart 2022'de Bahreyn Grand Prix'si ile başlayıp 20 Kasım 2022'de Abu Dabi Grand Prix'si ile sona erecek.
Bahreyn - 13.10.2021
Katar: İsrail'le normalleşme anlaşmalarının çözüme katkı sunması mümkün değil
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Fas ve Sudan'ın geçen yıl İsrail'le ilişkileri normalleştirme yolunda attığı adımlara işaret eden Al Sani, "Barış sürecinde herhangi bir ufuk görmüyoruz.
Bahreyn - 13.10.2021
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ve İsrail Dışişleri Bakanı Lapid Washington'da görüştü
İsrail'in Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Fas ile ilişkilerinin derinleştirilmesinin de gündeme geldiği görüşmede, İsrail ile Arap ve Müslüman dünyasındaki ülkeler arasında "barışçıl ilişkilerin genişletilmesi" için yakından çalışılması konusunda mutabık kalındı.
Bahreyn - 12.10.2021
Kuveyt'te ilk kez kadınlar orduda görev alabilecek
Katar 2018'de kadınların gönüllü olarak askere alınmasının, Suudi Arabistan ise bu yılın başlarında kadınların orduda görev almalarının önünü açmıştı. Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE), 2014'ten bu yana, Bahreyn ve Umman'da ise kadınlar yıllardır silahlı kuvvetlerde görev alabiliyor.
Bahreyn - 08.10.2021
Bahreyn'de İsrail ile normalleşme karşıtı gösterilere güvenlik güçleri müdahale etti
Bahreyn'in başkenti Manama'da İsrail ile normalleşme karşıtı gösterilere Bahreyn güvenlik güçleri müdahalede bulundu.
Bahreyn - 08.10.2021
AB, seyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkeler listesini güncelledi
Son güncellemeyle AB ülkeleri, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne yönelik seyahat kısıtlamalarını kaldırabilecek.
Bahreyn - 08.10.2021
İstanbul İhracatçı Birlikleri'nden 9 ayda yüzde 20,8'lik ihracat artışı
İİB'nin, ihracatını artırmaya yönelik etkinlikleri ile eylül ayını yoğun bir şekilde geçirdiğine işaret eden Güleç, şunları kaydetti: "Kuru meyve ve mamulleri birliğimiz, hedef pazarlardan Çin Halk Cumhuriyeti'ne yönelik kuru meyve ve mamulleri sanal ticaret heyeti programı düzenledi. Çin'den 33 ithalatçı firma, yerli ihracatçı firmalar ile 100'den fazla ikili iş görüşmesi yaptı. Yine Bahreyn'e yönelik yüz yüze ve online, özel nitelikli alım heyeti programı gerçekleştirdik.
Bahreyn - 07.10.2021
İsrailli yetkiliden "Tel Aviv'le ilişkileri normalleştirecek bir sonraki ülke Umman olabilir" iddiası
Binyamin, sosyal medya üzerinden gazetecilerle gerçekleştirdiği söyleşide, İsrail'in Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Fas ile vardığı ilişkileri normalleştirme anlaşmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Bahreyn - 06.10.2021
Hamas, İslam alemine, İsrail'le muhtemel yeni normalleşme anlaşmalarını engelleme çağrısında bulundu
İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, ülkesinin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Fas ve Sudan'dan sonra "adını açıklayamayacağı" bazı ülkelerle de normalleşme anlaşmaları sürecinde olduğunu söylemişti.
Bahreyn - 06.10.2021
Katar Dışişleri Bakanı Al Sani, ilişkilerin düzelmesi sonrası BAE'ye ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdi
Körfez krizinin çözülmesiyle ilişkiler yeniden başladı Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Bahreyn - 05.10.2021
Mor altın Safran'da rekolte fiyatı yükseltti
Bu yıl safranın 50-60 bin TL civarında olacağını umduklarını ifade eden Yılmaz, "Safrana meraklı çok insanımız var. Özellikle Kuveyt, Dubai, Katar, Bahreyn gibi ülkelerden gelenler var.
Bahreyn - 04.10.2021
Bahreyn Dışişleri Bakanı, Libya'nın güvenlik ile istikrarı tesis etme çabalarını desteklediklerini açıkladı
Bahreyn Dışişleri Bakanı Abdullatif ez-Zeyyani, Libya devletinin güvenlik ile istikrarı tesis etmek için sarf ettiği çabaları desteklediklerini söyledi.
Bahreyn - 04.10.2021
Son dakika: İsrailli bakanlar BAE'yi ziyaret etti
İsrail ile bazı Arap ülkeleri arasındaki normalleşme anlaşmaları İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasında 15 Eylül 2020'de Beyaz Saray'da düzenlenen törenle ilişkileri normalleştirme anlaşması imzalanmıştı.
Bahreyn - 02.10.2021
Filistinli gruplar Bahreyn'in İsrail Dışişleri Bakanı Lapid'i kabul etmesini kınadı
Filistinli gruplar, Bahreyn'in İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid'i kabul etmesini ve bu ülkenin Bahreyn'de büyükelçilik açmasını kınadığını duyurdu.
Bahreyn - 01.10.2021
İsrail ile Bahreyn'den "İran'a karşı ortak iş birliği" arayışı
İsrail ile Bahreyn'in "İran'ın insansız hava araçlarıyla (İHA) düzenlediği saldırılara karşı ortak iş birliği arayışında" olduğu bildirildi.
Bahreyn - 01.10.2021
İran'dan İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid'in Bahreyn ziyaretine kınama
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid'in Bahreyn ziyaretini kınayarak, bu tür adımların bölgede istikrarsızlığa neden olacağını söyledi.
title