Bahreyn Haberleri

Bahreyn haber, Bahreyn son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bahreyn - 29.04.2021
İngiliz analist: "İsrail, Filistinlileri dışlamak için apartheid uyguluyor"
Raporda Washington ve diğer yönetimlere de politika değişikliği çağrısında bulunulduğuna işaret eden Hellyer, İsrail'in Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn gibi ülkelerle imzaladığı normalleşme anlaşmalarının uygulanmasının önündeki en büyük engelin de Filistinlere yönelik tavrı olduğunu vurguladı.
Bahreyn - 29.04.2021
Riyad-Tahran hattında normalleşme sinyalleri
Sonuç olarak İran-Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin normalleşeceği yönündeki söylemler büyük oranda ABD'nin bölge politikasındaki değişimden kaynaklanıyor. Biden'ın döneminde ABD'nin Çin ve Rusya merkezli meydan okumalarla karşılaşması, Washington'ın bölgedeki askeri varlığının ve "grand stratejisinin" değişmesine neden oldu. Bu anlamda Afganistan, Irak ve Körfez'deki askeri varlığını azaltan ABD, İran ile gerilimi sonlandırmak, Obama döneminin bariz politikası olan "Tahran'ı uluslararası sisteme diyalog yoluyla entegre etme" siyasetine dönmek istiyor. Bu minvalde Suudi Arabistan'a kayıtsız-şartsız sağlanan desteğin sonlandıracağının açıkça beyan edilmesi Riyad'ı İran ile nükleer müzakerelere dahil olmaya zorluyor. Riyad-Tahran hattındaki yakınlaşmanın önündeki en büyük engel ise İsrail-Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve iki ülke halklarını düşmanlaştıran dini söylemler. İsrail'in İran tehdidi üzerinden ABD'den aldığı yardımlar ve güvenlikleştirme politikası BAE ve Bahreyn gibi ülkelerle normalleşmeye yol açmış, diğer Körfez ülkeleriyle de "örtülü" ittifak sağlamıştı.
Bahreyn - 29.04.2021
Son dakika haberleri! Fas Dışişleri Bakanı Burita, Amerikan-İsrail Halkla İlişkiler Komitesinin konferansına katılacak
Mısır ve Ürdün'ün ardından 2020 yılında Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Fas ve Sudan da İsrail ile normalleşmeyi kabul eden ülkeler arasına katılmıştı.
Bahreyn - 29.04.2021
Katar'dan, Suudi Arabistan'ın İran'ı da kapsayan diyalog içerikli dış politika çağrısına destek
Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Bahreyn - 27.04.2021
ABD ve İran gemileri bir yıldan uzun aradan sonra Basra Körfezi'nde yeniden karşı karşıya geldi
ABD Donanmasının Basra Körfezi ve çevresinde konuşlu 5'nci Filosunun Sözcüsü Komodor Rebecca Rebarich, yaptığı açıklamada, Bahreyn açıklarında devriye görevi yapan "Monomoy" ve "Wrangell" sahil güvenlik gemilerinin, İran Devrim Muhafızlarına ait bir destek gemisi ve üç hücumbot tarafından tehlikeli şekilde engellendiğini belirtti.
Bahreyn - 26.04.2021
Suudi Arabistan Kralı Selman, Katar Emiri Temim'i ülkesine davet etti
Körfez'de 3,5 yıl sonra varılan uzlaşı Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Bahreyn - 21.04.2021
Son dakika! Ermenistan'ın Karabağ'da işlediği savaş suçlarını araştırmak için komisyon kuruldu
Komisyon için Türkiye ve Azerbaycan'ın yanı sıra ABD, Rusya, Ukrayna, Almanya, Fransa, Belçika, İngiltere, Portekiz, Moritanya, İspanya, Maldivler, Slovenya, KKTC, Mısır, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Ülkeleri, Ürdün, Bahreyn, İran, Irak, Filistin, Cezayir, Fas, Tunus, Sudan, Kamerun, Fildişi Sahili, Nijer, Nijerya gibi ülkelerden de katılımlar oldu.
Bahreyn - 18.04.2021
Bahreyn ile İsrail arasında doğrudan uçuşlar başlayacak
Bahreyn ile İsrail arasında 3 Haziran'dan itibaren karşılıklı direkt uçuşların başlayacağı duyuruldu.
Bahreyn - 18.04.2021
Bahreyn'de cezaevinde güvenlik güçlerinin düşünce mahkumlara saldırdığı iddia edildi
Bahreyn'in güneydoğusundaki Cev Cezaevi'nde düşünce mahkumlarına kötü muamele ve saldırıda bulunulduğu öne sürüldü.
Bahreyn - 16.04.2021
Türkiye'nin çekici ihracatı ilk çeyrekte yüzde 99 artışla 255 milyon 333 bin dolar oldu
2020'nin ilk çeyreğinde ihracat yapılmayan Rusya, Bangladeş, Letonya, Umman, Bahreyn, Kazakistan, Kosova, Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Liberya, Kenya ve Kamerun'a da bu dönemde çekici gönderildi.
Bahreyn - 14.04.2021
Son dakika haberi: Yükselen bir değer olarak Asya ve Türkiye'nin rolü
Bu görüşmenin hemen ardından Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi Suudi Arabistan, Türkiye, İran, BAE, Bahreyn ve Umman olmak üzere Batı Asya'ya yani Orta Doğu bölgesine geniş kapsamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.
Bahreyn - 14.04.2021
Son dakika haberleri: IKBY, "sınırları içinde Mossad üssünün hedef alındığı" iddiasını yalanladı
İsrail Başbakanlık Sözcüsü Ofir Gendelman, 3 Aralık'ta yaptığı açıklamada, "Terörle Mücadele Kurumu, İran'ın son tehditleri ve çeşitli ülkelerde terörist operasyonlar yürütmeye dahil olması ışığında, Gürcistan, Azerbaycan, Türkiye, BAE, Bahreyn, IKBY ve Orta Doğu ile Afrika ülkeleri gibi İran'a yakın ülkelerdeki İsrail çıkarlarının hedef alınma ihtimaline karşı uyarıyor.
Bahreyn - 13.04.2021
Katar Emiri, Körfez uzlaşısı sonrası ilk kez Suudi Arabistan Kralı'nı telefonla aradı
Körfez'de 3,5 yıl sonra varılan uzlaşı Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Bahreyn - 12.04.2021
Arap ülkelerinin büyük çoğunluğu ramazan ayına yarın giriyor
Suudi Arabistan, Bahreyn, Filistin, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Yemen, Ürdün, Sudan, Katar, Irak, Lübnan, Kuveyt, Tunus ve Mısır ramazan ayının salı günü başlayacağını duyurdu.
Bahreyn - 12.04.2021
Son dakika haberleri! Katar Emiri, Körfez uzlaşısı sonrası ilk kez Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'yi telefonla aradı
Körfez'de 3,5 yıl sonra varılan uzlaşı Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bahreyn Haberleri | Bahreyn Haber - Haberler - Sayfa 10 - Bahreyn haberleri, son dakika bahreyn haber ve gelişmeleri burada. Trump'ın damadı Kushner, İsrail ve Arap ülkeleri arasındaki normalleşme süreci için yeni bir grup kurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.11.2021 05:16:50. #1.16#

title