BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Bahçeşehir Üniversitesi Haberleri

Bahçeşehir Üniversitesi haber, Bahçeşehir Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bahçeşehir Üniversitesi - 04.02.2020
BEŞİKTAŞ'TA DURAĞA DALAN ŞOFÖRE MÜEBBET VE 210 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, özel halk otobüsü şoförü Necdet Karakuş'un 3 Kasım 2019'da Beşiktaş'taki otobüs durağı ve burada bekleyen yolculara çarparak bir kişinin ölümüne ve bir çok kişinin yaralanmasına neden olduğu belirtildi. İddianamede, kazadan sonra otobüsten inen şüpheli Necdet Karakuş'un bazı şahısları elindeki bıçakla yaraladıktan sonra denize atladığı kaydedildi. Olay yerinin Sinanpaşa Mahallesi, Beşiktaş Caddesi, Bahçeşehir Üniversitesi otobüs durağı önü olduğu belirtilen iddianamede, otobüsün ön tekerinden itibaren 15,5 metre boyunca fren izi bulunduğu tespit edildiği anlatıldı.
Bahçeşehir Üniversitesi - 04.02.2020
"Müziğin Yıldızları" ödülleri sahiplerini buldu
MüzikOnAir ve Bahçeşehir Üniversitesi Radyosu iş birliğiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Müziğin Yıldızları" ödülleri sahiplerini buldu.
Bahçeşehir Üniversitesi - 30.01.2020
'İlk Film' Yarışması'nda Finale Kalan 10 Eser Belli Oldu
Finale kalan 10 film arasından yarışmanın kazanan filmi ise Fono Film Yönetim Kurulu Başkanı, TAFF Pictures'ın kurucu ortağı ve TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Okan, CJ Entertainment Genel Müdür Yardımcısı Ferhat Aslan, European Film Promotion'a (EFP) bağlı Uluslararası Cast Direktörleri Birliği (ICDN) üyesi Locarno Film Festivali'nden "Avrupa Cast Direktörü" ödülünün sahibi Harika Uygur, Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı ve Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü Başkanı Prof.
Bahçeşehir Üniversitesi - 29.01.2020
Eğitimci Enver Yücel'den, deprem bölgesine büyük destek
"KÜTÜPHANE VE ROBOTİK LABORATUVAR KURULACAK" Bölgedeki Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları'nın ve okullarının tüm kurucu güçleri ile destek oldukları proje de okulların onarımının yanı sıra depremden etkilenen 4-14 yaş arası çocuklara psikolojik destek verilmesi için de Bahçeşehir Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) bölümü Öğretim Üyeleri de görev yapacak.
Bahçeşehir Üniversitesi - 29.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
"KÜTÜPHANE VE ROBOTİK LABORATUVAR KURULACAK" Bölgedeki Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları'nın ve okullarının tüm kurucu güçleri ile destek oldukları proje de okulların onarımının yanı sıra depremden etkilenen 4-14 yaş arası çocuklara psikolojik destek verilmesi için de Bahçeşehir Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) bölümü Öğretim Üyeleri de görev yapacak.
Bahçeşehir Üniversitesi - 25.01.2020
"Türk kadınının mücadeleci gücünü yansıttık"
A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları Bahçeşehir Üniversitesi'nde yapılan kutlama töreninde bir araya geldi.
Bahçeşehir Üniversitesi - 24.01.2020
Bahçeşehir Üniversitesinden kadın milli voleybolculara kutlama
2020 Tokyo Olimpiyatları'na katılma hakkı kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın oyuncularından Şeyma Ercan, Hande Baladın, Yasemin Güveli ve Zehra Güneş için öğrenim gördükleri Bahçeşehir Üniversitesinde kutlama töreni yapıldı.
Bahçeşehir Üniversitesi - 23.01.2020
Bahçeşehir Üniversitesi geleceğin eğitim teknolojilerini Londra'da tanıttı
Bahçeşehir Üniversitesi'nin (BAU) bilimsel altyapısıyla Bahçeşehir Koleji tarafından üretilen teknolojik ürünler, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı BETT Show'da tanıtıldı.
Bahçeşehir Üniversitesi - 22.01.2020
Lipton ile Bahçeşehir Üniversitesi'nden araştırma iş birliği
Lipton, uzmanlar tarafından duygusal sağlık için önemli unsurlar arasında gösterilen "kaliteli iletişim ve anlamlı ilişkiler" ve yüzeysel sosyal ilişkilerin neden olduğu "yalnızlık hissi" konusunu derinlemesine araştırmak için Bahçeşehir Üniversitesi ile iş birliği yapıyor.
Bahçeşehir Üniversitesi - 17.01.2020
Akıl Fikir Yarışması'na başvuru için son 2 hafta
-İcat çıkaran en iyi fikirler ödüllendiriliyor Jürinin farklı sektörlerin önde gelen isimlerinden oluştuğu yarışmada, katılımcıları finansal ödüllerin yanı sıra TEB'de kariyer fırsatları, Roland-Garros Seyahati ve TEB Girişim Evi'ne katılım önceliği bekliyor. Ayrıca en inovatif üç proje sahibi Bahçeşehir Üniversitesi tarafından MBA bursu ile ödüllendiriliyor.
Bahçeşehir Üniversitesi - 16.01.2020
İletişim fakülteleri "Gelecek 100 Yılın Habercileri" projesini değerlendirdi
Güngör, projenin medya sektörünün iletişim fakültelerine yakınlaşması açısından katkı sağlayacağının altını çizerek, şunları kaydetti: "Medya sektöründe görev yapmakta olan gazetecilerin bir görevi de gazetecilik mesleğinin devamlılığını sağlayacak gençler yetiştirmek ve mesleğe kazandırmaktır. Bu yanıyla da söz konusu proje önemli bir destek alan olabilir. Gazetecilik mesleği, gelişen teknolojilerle birlikte sürekli değişen ve dönüşen bir meslektir. Bu nedenle de iletişim eğitimi görmekte olan gençlerin ve onlara eğitim vermekte olan öğreticilerin bu eğitim öğretim sürecini sektörle iş birliği halinde götürmeleri, yeniliklerin uygulanması ve yeni teknolojileri kullanım becerisinin güçlendirilmesi açısından da önemlidir. Her meslekte olduğu gibi gazetecilikte de meslekte ilerlemiş insanlarla mesleğe henüz adım atmakta olan gençlerin birbirlerinden öğrenecekleri çok şey var. Bunun için de meslekte ilerlemiş kişilerin ve mesleğe aday gençlerin bilgi ve deneyim paylaşımı gazeteciliğin ileriye götürülmesi açısından büyük önem taşımaktadır." "Genç haberci adaylarına yeni kapı açan bir proje" Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.
Bahçeşehir Üniversitesi - 16.01.2020
GÜNDEM / 16 Ocak 2020
(Antalya/16.00) ÖZEL HABER 1- İletişim fakülteleri dekanları, AA'nın "Gelecek 100 Yılın Habercileri" projesini değerlendirdi Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülrezak Altun: "Anadolu Ajansının bu projesi özellikle gazetecilik alanında, habercilik alanında eğitim gören ve bu alanda kendine kariyer hedefleyen genç arkadaşlar için çok önemli bir kendini gösterme fırsatı yaratacak. İletişim fakültelerinin önemli bir ihtiyacını giderecek bir çalışma. Umarım Anadolu Ajansı, başvuru ve kısıtlı bir sürede yürütüleceği düşünülen çalışmanın sürekli hale gelmesini sağlayacak mekanizmaları da üretir" İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Büyükaslan: "Doğrudan uygulamaya yönelik bu projeyle öğrenciler mesleğin gerektirdiği ciddiyete ve özene sahip olma yolunda duyarlılık göstermeyi daha şimdiden öğrenmeye başlayacaklardır. Projenin medyanın çoklu ortamlarda kendi gösteren bir formata büründüğü düşünüldüğünde, öğrencilerimizin, önceki kuşaklara göre daha üretken olduğunu düşündüğümüz bu formatta başarılı olacaklarını ve bunu göstermenin de bu projeyle mümkün olacağını düşünüyorum" Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör: "İletişim eğitimi görmekte olan gençlerin ve onlara eğitim vermekte olan öğreticilerin bu eğitim öğretim sürecini sektörle iş birliği halinde götürmeleri, yeniliklerin uygulanması ve yeni teknolojileri kullanım becerisinin güçlendirilmesi açısından da önemlidir" Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.
Bahçeşehir Üniversitesi - 15.01.2020
Şırnak'ta 2. Uluslararası Nuh Tufanı ve Cudi Dağı Sempozyumu düzenleyecek
Sempozyumun ikinci ayağının 16 Nisan'da İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi'nde gerçekleşeceğini bildiren Baz, "Sempozyum tamamen bilimsel bilgiler çerçevesinde olacak.
Bahçeşehir Üniversitesi - 15.01.2020
Güney Koreli şefler ve Türk öğrenciler aynı mutfakta buluştu
  Güney Kore'de 10-15 Şubat tarihinde yapılacak Türk Mutfağı Haftası öncesi Güney Kore'nin yemeklerini tanıtmak amacıyla dün İstanbul'a gelen Seung Wook Shim ve Sang Kuk An, Bahçeşehir Üniversitesi Gastronomi Bölümü öğrencileriyle mutfağa girerek, bin yıllık geleneksel yemeklerini yaptı.
Bahçeşehir Üniversitesi - 14.01.2020
Sanayi üretimi 2019'un son çeyreğinde güçlü büyümeye işaret ediyor
- "Yıllık yüzde 3,5'lik büyümeye çok rahat ulaşabiliriz" Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr.
Bahçeşehir Üniversitesi - 11.01.2020
"Öğretmen Kariyer Fuarı" İstanbul'da başladı
Açılışta, Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Rektörü Prof.
Bahçeşehir Üniversitesi - 07.01.2020
Türk bilgisayar bilimcisi Prof. Dr. Sirer: 10 yıl içerisinde tüm paralar dijital olacak
Türkiye'nin ilk ve tek YÖK onaylı olduğu ifade edilen Blockchain Araştırma ve Uygulama Merkezi BlockchainIST Center, AVA Labs ile iş birliğine gitti. İş birliği lansmanına Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, üniversitenin rektörü Prof.
Bahçeşehir Üniversitesi - 07.01.2020
Oğulcan Engin kimdir? Oğulcan Engin kaç yaşında, nereli?
Oğulcan Engin, 2008 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümü'nde eğitim gördü.
Bahçeşehir Üniversitesi - 01.01.2020
Yargıda, 'seri muhakeme' ve 'basit yargılama' dönemi başladı
HAKİM VE SAVCILARA EĞİTİM Açıklamada ayrıca, 1 Ocak 2020'de başlayacak yeni usullerle ilgili hakim ve savcılara yönelik eğitim programları düzenlediği, bu kapsamda İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahri Öztürk, İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.
Bahçeşehir Üniversitesi - 01.01.2020
Yargıda, 'seri muhakeme' ve 'basit yargılama' dönemi başladı
HAKİM VE SAVCILARA EĞİTİM Açıklamada ayrıca, 1 Ocak 2020'de başlayacak yeni usullerle ilgili hakim ve savcılara yönelik eğitim programları düzenlediği, bu kapsamda İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahri Öztürk, İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bahçeşehir Üniversitesi Haberleri | Bahçeşehir Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 9 - Bahçeşehir Üniversitesi haberleri, son dakika bahçeşehir üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Neslican Tay'ın anısı Beşiktaş'ta yaşayacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 09:43:19. #1.15#
title