BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Bahçeşehir Üniversitesi Haberleri

Bahçeşehir Üniversitesi haber, Bahçeşehir Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bahçeşehir Üniversitesi - 10.07.2020
KBÜ Rektörü Polat, "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! 2020" ödül törenine katıldı
Girişimcilik bayrağını daha önce aldıklarını belirten Polat, şunları kaydetti: "Bizi sevindiren ve gurur veren olay taşradan bir üniversite olarak Ankara, İzmir, İstanbul dışındaki bir ilden bu bayrağı taşıyabilmektir. Aşama aşama gelecek yılla ilgili planlarımız var. Bu bayrağı alırız veya ikinci, üçüncü oluruz o ayrı bir şey. Gelecek yıl bu programa uluslararası öğrencilerimizle birlikte daha fazla öğrenci göndermek istiyoruz. Türkiye'de en fazla uluslararası öğrencisi olan üniversiteler arasındayız. Farklı ülkelerden 9 bin uluslararası öğrencimiz var. Türk öğrencilerimizin yanında uluslararası öğrencileri de bu sisteme dahil etmek istiyoruz." Törene, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar ve Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.
Bahçeşehir Üniversitesi - 10.07.2020
Pandemi döneminde ağır diyetler risklere davetiye çıkarıyor
Pandemi döneminde yapılan ağır diyetler, bağışıklık sistemini olumsuz etkileyerek risklere davetiye çıkarıyor. Uzmanlar, kadınlarda 80 kilo ve altı, erkeklerde 90 kilo ve altı, kronik rahatsızlığı olmayanların diyet yapmaktan mutlaka kaçınması gerektiği konusunda uyarıyor. Zorlayıcı diyetlerin sadece bağışıklık sistemini etkilemediğini söyleyen Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğr.
Bahçeşehir Üniversitesi - 29.06.2020
BM Genel Sekreter Yardımcısı Seth: "Küreselleşmeyle eşitsizlik çok daha büyüdü"
Bahçeşehir Üniversitesi'nin Zoom üzerinden online olarak düzenlediği "Sürdürülebilir Kalkınmanın Geleceği" toplantısında konuşan Seth, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi sebebiyle dünyayı kara bulutların sardığını ifade etti.
Bahçeşehir Üniversitesi - 23.06.2020
PISA Direktörü Schleicher: "Kovid-19 sürecinde 1,5 milyar öğrenci eğitimden mahrum kaldı"
Bahçeşehir Üniversitesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonrası eğitimin sisteminin tekrardan uygulanma stratejileri ve online eğitim gibi konular üzerine, PISA Direktörü Andreas Schleicher ve Türk- Alman siyasetçi Özcan Mutlu'nun katılımıyla zoom toplantısı düzenledi.
Bahçeşehir Üniversitesi - 12.06.2020
Enver Yücel, ilham veren girişimciler listesinde ilk sırada yer aldı
Bahçeşehir Üniversitesi açıklamasına göre, Birleşmiş Milletler (BM) Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Uluslararası Eğitim Merkezi İstanbul Başkanı ve BM Eğitim Araştırma Enstitüsü Danışma Kurulu Üyesi Enver Yücel, dünyanın 100'e yakın ülkesinden, tıptan bilişime farklı iş kollarında başarı gösteren 50 girişimcinin katıldığı "EY Dünya Yılın Girişimcisi" yarışmasında Türkiye'yi temsil etme hakkı kazanmıştı.
Bahçeşehir Üniversitesi - 10.06.2020
"Kovid-19 Sürecinde Yelken" toplantısının konuğu Bahçeşehir Üniversitesi oldu
Türkiye Yelken Federasyonu tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde düzenlenen ""Kovid-19 Sürecinde Yelken" toplantısının konuğu Bahçeşehir Üniversitesi oldu.
Bahçeşehir Üniversitesi - 04.06.2020
SAHA İstanbul üyesi firmalar yeni normale geçişi kolaylaştırıyor
Bahçeşehir Üniversitesi BOUVENT ve Bahçeşehir Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Laboratuvarı ile de ortak çalışmalar yürütüldü ve 9 ayrı ürün geliştirildi.
Bahçeşehir Üniversitesi - 26.05.2020
Pandeminin ebeveyn ve ergenler üzerine psikolojik etkileri araştırıldı
Değişimlerin psikolojik etkilerini görmek amacıyla, Uğur Okulları Psikolojik Danışmalık ve Rehberlik Bölümü'nce gerçekleştirilen araştırmaya Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı Başkanı Prof.
Bahçeşehir Üniversitesi - 20.05.2020
Kayseri Üniversitesi Rektörü Karamustafa, "Rektörler Paneli"ne online katıldı
Kayseri Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, "Kovid-19 ve Üniversite Eğitimi" konusunun ele alındığı panele Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Karamustafa, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof.
Bahçeşehir Üniversitesi - 19.05.2020
"Türkiye'de yılın girişimcisi seçilen Enver Yücel'den genç girişimcilere büyük destek"
"Türkiye'de yılın girişimcisi seçilen Enver Yücel'den genç girişimcilere büyük destek" İSTANBUL - Türk mühendisler tarafından geliştirilen, dünyanın ilk yapay zeka destekli video oyun koçluk programı olan SenpAI.GG, Eğitimci Enver Yücel'den yatırım aldı. Erken aşama yapay zeka girişimine verilen en büyük yatırım olan bu girişimle platform ile geliştirilmiş özel koçluklar sağlanacak. Yapay zeka, gün geçtikçe hayatımızın önemli yerlerinde rol almaya devam ediyor. Yenilikçi ürün ile hizmet modellerine sahip Start-Up şirketlerin desteklenmesi ise dijital dönüşümün gerçekleştirilmesi için büyük önem taşıyor. Son olarak BAU Boston İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi'nin içerisinde Olcay Yılmazçoban, Berk Özer ve Orhan Çeliker tarafından kurulan SenpAI platformu, BAU Global Başkanı Enver Yücel'den yatırım desteği aldı. Bu yatırımla birlikte oyun deneyimi daha fazla geliştirilecek ve oyunculara yapay zeka ile geliştirilmiş özel koçluklar sağlanacak. Dünyanın ilk yapay zeka destekli video oyun koçu SenpAI, rekabetçi oyunlarda elektronik spor deneyimini artırmayı ve oyuncuların kendilerini geliştirmesini amaçlıyor. Oyuncular oynadıkları her oyunun ardından eksik oldukları konuları; yaptıkları yanlışları ve gelişebildikleri alanları yazılı ve videolu olarak SenpAI platformunda bulabiliyor. ABD Espor Derneği ile iş birliği BAU Boston İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi'nin içerisinde bulunan girişimlerden SenpAI platformu, böylelikle espor oyuncularının kendilerini geliştirebilmeleri için kişisel bir yol haritası sunmayı hedefliyor. Dünyanın dört bir tarafında kullanılan yapay zeka tabanlı web sitesi SenpAI.GG ile ağırlığı ABD ve Avrupa olmak üzere, Afrika'dan, Güney Asya'ya onlarca ülkeden müşterileri bulunuyor. Boston İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi'nin bir parçası olarak, Türkiye'deki girişimcilik ruhunu Amerika'da temsil eden şirket son olarak Amerika Birleşik Devletleri Espor Derneği (United States Esports Association) ile bir anlaşma yaptı. Bu anlaşma çerçevesinde, çoğu kendini geliştirmek isteyen lise öğrencilerinden oluşan dernek üyelerine SenpAI.GG'de çeşitli indirimler sağlıyor olacak. Türk mühendisler ve girişimciler olarak şirketin hedefi, BAU Boston İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi'nin desteğiyle SenpAI.GG'yi daha da büyütüp, globalde başarılı bir yapay zeka şirketi olmak. Merkezdeki çalışmalar yakından takip ediliyor Türkiye'de girişimcilik denilince eğitim sektöründe yapmış olduğu başarılı girişimlerden dolayı akla gelen ilk isim olan BAU Global Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Üniversitesi Kuluçka, Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde yapılan çalışmaları belirli aralıklarla ziyaret ederek yakından takip ediyor.
Bahçeşehir Üniversitesi - 15.05.2020
BAU "Uzaktan Eğitim Raporu"nu açıkladı
Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Eğitim Bilimleri Fakültesince yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde uzaktan eğitimin öğrenci, veli ve öğretmenlerin katılımıyla değerlendirildiği anket sonuçlarıyla hazırlanan "Uzaktan Eğitim Raporu" açıklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bahçeşehir Üniversitesi Haberleri | Bahçeşehir Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 6 - Bahçeşehir Üniversitesi haberleri, son dakika bahçeşehir üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Sınav puanı yerine yeteneğe burs verildi; 6 yılda 3 bin 579 öğrenci yararlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 10:32:42. #1.16#
title