Bahçeli: Senin Görevin Terörle Pazarlık Değil

Bahçeli: Senin Görevin Terörle Pazarlık Değil

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Başbakan Unutma Senin Görevin Şehit Sayılarını Mukayese Etmek Değil, Vatan Evlatlarının Sağ ve Salim Evlerine Dönmelerini Sağlamaktır. Senin Görevin Terörle Pazarlık Değil, Terörü Yok Etmektir' Dedi.

Bahçeli: Senin Görevin Terörle Pazarlık Değil

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Başbakan unutma senin görevin şehit sayılarını mukayese etmek değil, vatan evlatlarının sağ ve salim evlerine dönmelerini sağlamaktır. Senin görevin terörle pazarlık değil, terörü yok etmektir'' dedi.

Partisince Sivas Mevlana Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap eden Bahçeli, ''Bugün AKP ihanet, gaflet ve teslimiyet üçgenindeki hassas bir denge noktasında salınıp durmaktadır. Artık AKP'nin milli karar verme imkanı kalmamıştır. Milli hiçbir vasfı bulunmamaktadır. Gözü ve kulağı dışardadır. Siyasetini dış talimatlar üzerine oturtmuştur'' diye konuştu.

Miting alanındakilere, ''Türk milletinin kardeşliğini bozanları unutacak mısınız?'' diye soran Bahçeli, 'Hayır' cevabını alması üzerine, şöyle konuştu:

''Elbette hayır aziz Sivaslılar. Sizleri yakışanı da bu, Sivas'a yakışanı da bu. Bunları unutmayacaksınız. Ve unutmamalısınız. Ve bunların sorumlusu olan Başbakanı da her zaman hatırlamalısınız. Kendi çiftçisinin anasına hakaret eden başbakan olarak hatırlamalısınız. Mehmetçiği yan gelip yatmakla suçlayan başbakan olarak hatırlamalısınız. Aziz şehitlerimizi kelle olarak tanımlayan başbakan olarak hatırlamalısınız. Geçenlerde açıklandı ki Türkiye kendi ürettiği elektriği yarı fiyatına Barzani'ye veriyor. Duymuşsunuzdur. İşte Başbakan'ın neden operasyon yapamadığının en güzel izahı buradadır. Aşiret reisi orada terörist üretsin, üstümüze salsın, vatan evlatları şehit edilsin, sen elektrik üret, yarı fiyatına teröriste ikram et. İşte başbakanın büyüyen Türkiyesi burada. Kendisi ya hava alanında görülüyor, ya havada görünüyor. 3-5 tane basın mensubuyla sanki 789 bin kilometre kare toprak alanında konuşacak yer bulamamışlar da 8 bin fit yukarıda sohbet ediyorlar. Demek ki uçan sadece ve sadece Başbakan. Kimin malını kime veriyorsan. Santral bu milletin, kaynak bu milletin, üreten bu millet. Millete pahalı, başkasına ucuz. Sivas'ın kendi elektriği kendine pahalı, Kandil Dağı'nın elektriği yarı fiyatına. Senin ekonomi anlayışın bu başbakan.''

Başbakanın şehit sayısıyla ilgili yaptığı açıklamaları da eleştiren Bahçeli, ''Kendi açığını şehitleri sayarak kapatmaya çalışıyorsun. Bugüne kadar her şeyi istismar ettiğini biliyorduk, ancak bari bu kez şehitlerimizi dedikodu malzemesi yapma. Başbakan unutma senin görevin şehit sayılarını mukayese etmek değil, vatan evlatlarının sağ ve salim evlerine dönmelerini sağlamaktır'' şeklinde konuştu.