Bahçeli: Seni Getirmezsem Namerdim

Bahçeli: Seni Getirmezsem Namerdim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa Değişikliği Paketine İlişkin, "Bunlar Haram Lokmaların Hesabından Bu Dünyada Kaçmak Peşindedir. Şimdi Urfa'dan Sesleniyorum; Sayın Başbakan Nereye Kaçarsan Kaç, Okyanus Ötesine Gitsen Bile Seni Getirmezsem Namerdim" Dedi.

Bahçeli: Seni Getirmezsem Namerdim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa değişikliği paketine ilişkin, "Bunlar haram lokmaların hesabından bu dünyada kaçmak peşindedir. Şimdi Urfa'dan sesleniyorum; Sayın Başbakan nereye kaçarsan kaç, okyanus ötesine gitsen bile seni getirmezsem namerdim" dedi.

Bahçeli, partisinin Şanlıurfa Topçu Meydanı'nda düzenlediği ''Bin Yıllık Kardeşliği Yaşa ve Yaşat'' mitinginde, hükümetin yedi yıllık yoksulluğun faturasını Anayasa'ya yamamaya çalıştığını söyleyerek, "Evet Anayasa değişmelidir ancak acelesi var mıdır? Teklifimiz açıktır; Mecliste bir komisyon kuralım, metinler üzerinde tartışalım, bir karar ve uzlaşmaya varalım, kamuoyuyla paylaşalım ve seçimlerden sonraki Meclise bırakalım. Şimdi de Anayasa üzerinden kutuplar mı yaratalım? Şimdi de mahkemeler üzerinden cepheler mi oluşturalım?" dedi.

Hükümetin yolsuzluklarını örtmek ve aklanmanın peşinde olduğunu söyleyen Bahçeli, "Şimdi Urfa'dan sesleniyorum; Sayın Başbakan nereye kaçarsan kaç, okyanus ötesine gitsen bile seni getirmezsem namerdim. Milliyetçi Hareket buna izin vermez, Şanlıurfalı da buna asla göz yummaz. Yetim malına göz dikenlere, garibanın ahını alanlara, mazlumun malını çalanlara, şehitlerin, gazilerin hatıralarını incitenlere, hakkını helal etmez ve bunun hesabını bu dünyada kendisi sorar, öte dünyada ise Cenab-ı Allah affetmez" şeklinde konuştu.

Kaynak: AA