Bahçeli: "Seçim Uçurumdan Önceki Son Kavşaktır"

Bahçeli: "Seçim Uçurumdan Önceki Son Kavşaktır"

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 22 Temmuz'da Yapılacak Seçimin Türkiye İçin "Uçurumdan Önceki Son Kavşak" Olduğunu Savundu. Bahçeli, "Seçim, Ahlaksızlığa Karşı Erdemin, Vurguna Karşı Namusun, Peşkeşe Karşı Yüksek Ahlakın Seçimi Olacak" Dedi.

Bahçeli:

MHP lideri Devlet Bahçeli, 22 Temmuz'da yapılacak seçimin Türkiye için "uçurumdan önceki son kavşak" olduğunu savundu. Bahçeli, "Seçim, ahlaksızlığa karşı erdemin, vurguna karşı namusun, peşkeşe karşı yüksek ahlakın seçimi olacak" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisi tarafından Antalya'da düzenlenen mitingde konuşma yaptı. "Bu seçim, buhrana sürüklenen Türkiye'nin kurtuluşu için uçurumdan

önceki son kavşaktır, son çıkıştır" diyen Bahçeli, AKP hükümetinin yıkılması gerektiğini kaydetti. Bu seçimin kaçırılması halinde 4 yıl sonra her şey için çok geç olacağını savunan Bahçeli, "Başbakan ve yandaşlarından hesap sormak üzere artık kararını vermelidir. İş birlikçilerin yakasına yapışmak üzere harekete geçmelidir. Bu seçimde oy vermek vatan borcudur. İster dağda, ister yaylada, ister ovada, ister deniz kenarında ol, nerede olursan ol bu seçimde oy kullanmayı milli görev ve namus kabul et" diye konuştu.

Oy verirken Başbakan Erdoğan'ın hakaret ettiği anaları, aşağıladığı şehitleri ve PKK lideri Abdullah Öcalan'a "sayın" demesinin hatırlanmasını isteyen Bahçeli, "Başbakan Türkiye'yi 36 etnik parçaya bölmeden siz AKP'yi sandık başında 36 parçaya bölün ve bir dereye süpürün, atın" dedi.

MHP lideri Bahçeli, seçimde herkesin tarafını seçmek zorunda olduğunu ve seçimin milli bir anlam taşıdığını ifade etti. Seçimlerde milletin bekasının ve Türkiye'nin geleceğinin oylanacağını belirten Bahçeli şunları söyledi:

"Bu bir siyasi partinin tercih edilmesinden öte milli anlam taşıyan bir seçim olacaktır. Sandıkta milletimizin bekası oylanacaktır, sandıkta Türkiye'nin geleceği belirlenecektir. Türkiye ya AKP ile eksik kalmış bir yıkımı ve tahribatı tamamlayacaktır ya da kendi geleceğini kendi azim ve kararlılığıyla tayin edecektir."

Türkiye'nin rehin alınmaya çalışıldığını ileri süren Bahçeli, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu tehlikenin AKP ile kırılma noktasına kadar büküldüğünü savundu. Bahçeli, "Türk milletiyle yarım kalmış hesabı olanların, Türkiye'nin şanlı tarihinden utanç duyanların ve Türkiye'yi asırlık emellerine engel görenlerin Sevr şartlarına geri dönmek istiyorlar" dedi.

AKP'nin bin 699 gündür iktidar olduğunu hatırlatan Bahçeli, bu dönemde açlık, adaletsizlik ve asayişsizlik oluştuğunu söyledi.

Bahçeli şöyle konuştu:

"İstikrar adına AKP'yi isteyen iş birlikçilerdir. İstikrar adına AKP'yi destekleyen bölücülerdir, yağmacılardır. İstikrar adına AKP'ye destek sağlayanlar, aşiret reisleridir. İstikrar adına AKP'yi isteyenler Sevr sevdalılarıdır. Kargaşa, kavga, açlık, bu mudur istikrar? Türkiye'de halka yansıyan bir istikrar yoktur. Ceplerini dolduran güruhun sayısında istikrarlı bir artış vardır. Sayıları 4 olan dolar milyarderleri, AKP döneminde 25'e yükselmiştir. AKP iktidarının 4 yıldaki icraatıyla 20 milyon kişi yoksuldur, 1 milyon kişi açtır, yolsuzluk tırmanmaktadır. Yağma ve talan düzeni isteyenlerin istikrardan anladığı budur."

Asıl tehlikenin AKP'nin varlığı olduğunu kaydeden Bahçeli, "Konu artık iyi ve kötü yönetim konusu olmaktan çıkmıştır. Devletle milletle var olma, yok olma noktasına dayanmıştır. AKP bütün bu felaketin gerçek ve ilk sorumlusudur" dedi.

Liradan 6 sıfır attıklarını ve görevi devraldıkları hükümette bulunan MHP'nin de Türk lirasının değerinin düşürülmesinde payı olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan'a da yanıt veren Bahçeli, şunları söyledi:

"Şimdi soruyoruz, bu sıfırlar nereye gitti Sayın Başbakan? Milletin cebine mi gitti, oğlun Ahmet ile Bilal'in cebine mi gitti? Bursla okuttuğun evladın nasıl oluyor da 4 yılda 2 milyon dolarlık gemi alıyor. Demek ki, sıfırlar bir yere gitmiş ama bu sıfırların çoğaltan

etkisi milletin kesesine gitmemiş." (ANKA)

Kaynak: ANKA