Bahçeli: "Sandıkta Milletimizin Bekası Oylanacak"

Bahçeli: "Sandıkta Milletimizin Bekası Oylanacak"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 22 Temmuz'da Yapılacak Seçimin Bir Siyasi Partinin Tercih Edilmesinden Öte Milli Anlam Taşıyan Bir Seçim Olacağını Kaydederek, 'Sandıkta Milletimizin Bekası Oylanacak, Türkiye'nin Geleceği Belirlenecektir' Dedi.

Bahçeli:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 22 Temmuz'da yapılacak seçimin bir siyasi partinin tercih edilmesinden öte milli anlam taşıyan bir seçim olacağını kaydederek, ''Sandıkta milletimizin bekası oylanacak, Türkiye'nin geleceği belirlenecektir'' dedi.

Partisinin Antalya'da düzenlediği mitingde konuşan Bahçeli, bir hafta sonra Türkiye siyasi tarihinin en kritik seçiminin yapılacağını söyleyerek, "Türkiye ya AKP ile eksik kalmış bir yıkımı ve tahribatı tamamlayacaktır ya da kendi geleceğini kendi azim ve kararlılığıyla tayin edecektir. Tehlike büyüktür ve sinsidir. Türkiye AKP ile kırılma noktasına kadar bükülmüştür. Cumhuriyetin bağımsızlığı ve milli varlıklarımız, AKP aracılığıyla tehdit altındadır'' diye konuştu.

Türk milletiyle yarım kalmış hesabı olanların, Türkiye'nin şanlı tarihinden utanç duyanların ve Türkiye'yi asırlık emellerine engel görenlerin Sevr şartlarına geri dönmek istediklerini belirten Bahçeli, tehlikenin her tarafta olduğunu söyledi.

İş birliği ve ihanet çetelerinin gözlerini Türkiye'ye diktiğini dile getiren Bahçeli, ''tehlikenin Kıbrıs'ta, soydaşların katledildiği Kerkük'te, her gün bir PKK saldırısıyla gözyaşlarına boğulan şehit ocağında, şiddetin ve uyuşturucunun kol gezmeye başladığı okullarda, yoksullaşan milyonların mutfağında olduğunu'' ifade etti.

Tehlikenin cumhuriyetin birikimlerine dayandığını ve tüm Türkiye'ye yayıldığını söyleyen Bahçeli, ''Bunca tehlikenin yanında asıl tehlike AKP'nin bizatihi varlığıdır. Konu artık iyi ve kötü yönetim konusu olmaktan çıkmıştır. Devletle milletle var olma, yok olma noktasına dayanmıştır. AKP bütün bu felaketin gerçek ve ilk sorumlusudur" şeklinde konuştu.

MHP Lideri, seçimin ''ahlaksızlığa karşı erdemin, vurguna karşı namusun, peşkeşe karşı yüksek ahlakın seçimi olacağını'' savunarak, "Bu seçimde oy vermek vatan borcudur. İster dağda, ister yaylada, ister ovada, ister deniz kenarında ol, nerede olursan ol bu seçimde oy kullanmayı milli görev ve namus kabul et" değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: AA