Bahçeli: "Petkim Özelleştirmesi Kara Gölgeler Taşımaktadır"

Bahçeli: "Petkim Özelleştirmesi Kara Gölgeler Taşımaktadır"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Petkim Özelleştirmesi ile İlgili Olarak, "Bu Özelleştirme Kara Gölgeler Taşımaktadır ve Uzun Süre Tartışılmaya Müsaittir" Dedi.

Bahçeli:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, PETKİM özelleştirmesi ile ilgili olarak, "Bu özelleştirme kara gölgeler taşımaktadır ve uzun süre tartışılmaya müsaittir" dedi.

Kanal B Televizyonunda canlı yayınlanan "Başkent Oturumları" programında soruları yanıtlayan Bahçeli, PETKİM ihalesi ile ilgili bir soruya, AK Parti iktidarının özelleştirme politikasının iktidarın özelliklerinden biri olan acelecilik politikası ile örtüştüğünü söyledi.

Bahçeli şöyle devam etti:

"Şimdi seçime 15 gün var. Türkiye'nin stratejik önem arz eden bir sektörü özelleştiriliyor. Önemli bir milli kuruluşu özelleştirmek için acelece bir davranış içerisine giriliyor. Özelleştirme medya huzurunda kamuoyu bilgilendirilerek yapılıyor. Ama özelleştirme sonucunda hangi kurum özelleştirmede başarı sağlamış ise o kurum hakkında herhangi bir bilgi bilinmiyor. Ama sonradan bir bakıveriyorsunuz özelleştirmeye talip olmuş olan ve özelleştirme sonucunda PETKİM'e sahip olmuş olan grup içerisinde, Ermeni diasporasının finansmanını organize ettiği iddia edilen bir kişi ortaya çıkıyor. Böyle bir durumda tabii toplumda soru işaretleri beliriyor."

Bu özelleştirme sırasında, ''Hükümet üyelerinin TOKİ açılışları ve mitinglerde yer aldığını ve buralarda vakit harcadığını'' söyleyen Bahçeli, "Bu özelleştirme kara gölgeler taşımaktadır ve uzun süre tartışılmaya müsaittir" görüşünü dile getirdi.