Bahçeli: Nihayet Başbakan Doğruyu Bulmuş

Bahçeli: Nihayet Başbakan Doğruyu Bulmuş

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Partisinin Nevşehir'de Düzenlediği Mitingde, 'Nihayet Başbakan Doğruyu Bulmuş ve Geçenlerde Yeni Dönemde Cumhurbaşkanını Seçerken Uzlaşma Arayacaklarını Söylemiştir.

Bahçeli: Nihayet Başbakan Doğruyu Bulmuş

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Nevşehir'de düzenlediği mitingde, ''Nihayet Başbakan doğruyu bulmuş ve geçenlerde yeni dönemde Cumhurbaşkanını seçerken uzlaşma arayacaklarını söylemiştir. Bu, demokrasimiz açısından sevindirici bir gelişme olarak görülmelidir. Başbakan için ise önemli bir dönüşme halidir'' dedi.

Bahçeli, konuşmasında şöyle konuştu:

''Ne yapsalar nafile, milletimiz bunların oyununu görmüştür. Orta oyunu sona ermiş, mazlum ve mağdur kumpanyası dağılmıştır. Nihayet Başbakan doğruyu bulmuş ve geçenlerde yeni dönemde cumhurbaşkanını seçerken uzlaşma arayacaklarını söylemiştir. Bu, demokrasimiz açısından sevindirici bir gelişme olarak görülmelidir. Başbakan için ise önemli bir dönüşme halidir. Bu sonuca daha önce ulaşmış olsaydı, uzlaşma ve diyalog imkanı arasaydı, şimdi Türkiye 11. Cumhurbaşkanını seçmiş olacaktı. Yine de birkaç gün önce bu konuda kriz tellallığı yapan Başbakan, onurlu bir değişim içindedir. Çatışma, kriz, gerginlik ve kutuplaşmadan beslenen Başbakan için bu, başarı olmuştur. Kriz tellallığı yapmak için önemli bir gayret göstermiştir. Ancak kendisini hala aday gören yol arkadaşı ve Dışişleri Bakanı için ise tam bir hayal kırıklığıdır.''

22 Temmuz seçimlerinin ardından mecliste yeni bir irade oluşacağını, mecliste AKP'nin dışında millet iradesini temsil eden çok sayıda siyasi parti ve milletvekilinin olacağını ifade eden Bahçeli, ''AKP, 350 milletvekili ile beceremediğini, milletin huzuruna çıkmış (bana 400 milletvekili verin, Cumhurbaşkanını seçeyim) diyor. (Ben de uzlaşma kabiliyeti yok, gizli gizli herkes tasfiye olsun, benim Cumhurbaşkanlığıma millet mecbur kalsın) gibi gizli bir oyun içerisindesin. Bu millet sana 550 milletvekili de verse, inanıyorum ki, sen yine de beceremezsin'' diye konuştu.

Kaynak: AA