Bahçeli, Erdoğan'ın "Türkçülük Yapmak Bölücülüktür" Sözüne Cevap Verdi: Yanlış Örnek

Bahçeli, Erdoğan'ın "Türkçülük Yapmak Bölücülüktür" Sözüne Cevap Verdi: Yanlış Örnek

MHP lider Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kürtçülük yapmak da Türkçülük yapmak da bölücülüktür." sözlerine cevap verdi: Kürtçülüğü izah için, Türkçülüğü örnek göstermek yanlış.

MHP lideri Bahçeli gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kürtçülük yapmak da Türkçülük yapmak da bölücülüktür." sözlerine cevap veren Bahçeli, "Kürtçülüğü izah için, Türkçülüğü örnek göstermek yanlış." dedi.

"ECEVİT İLE BAĞDAŞMAZ"

Bahçeli, Erdoğan'ın eski Başbakan Bülent Ecevit'e yönelik sözlerine ilişkin olarak da "Erdoğan'ın ifadeleri benim tanıdığım Ecevit ile bağdaşmaz. Milli konulardaki hassasiyetini 57. Hükümet'te gördüm" dedi.

MÜFTÜYE NİKAH YETKİSİ

Bahçeli, "Müftüye nikah yetkisinin laiklik açısından sakıncası yok" diye konuştu.

"KAPI YOK Kİ KİLİT OLALIM"

MHP lideri partisinin 2019'da kilit parti olacağı iddiaları ile ilgili olarak, "Kapı yok ki ortada kilit olalım" yanıtını verdi.

AKŞENER'İN PARTİSİ

Meral Akşener'in yeni parti hazırlığı için Bahçeli, "Ne yapacaklar görmek istiyoruz, gerekirse yorumlarız" açıklamasında bulundu.

"CUMHURBAŞKANININ PARTİ OLARAK YANINDAYIZ"

Bahçeli, terörle mücadele konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yalnız bırakmayacaklarını söyledi. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la olan görüşmesini de anlattı: "YPG'nin elindeki Afrin'e girme konusunda kararlılık var. Biz de Suriye ve Irak adımlarını destekliyoruz. Şu an için Sayın Cumhurbaşkanı'nı MHP yalnız bırakmaz. Terörle mücadelenin sonu alınıncaya, Irak ve Suriye'de korsan devletçilikler kurulması kökten engelleninceye kadar Cumhurbaşkanı'nın parti olarak yanındayız."