Bahçeli'den Terörü Kınamayanlara Eleştiri

Bahçeli'den Terörü Kınamayanlara Eleştiri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Terörü Kınamayanlar, Gaflet İçinde Olan İnsanlardır. Bu İnsanlar, Türkiye'nin Gerçeğini Görmeli ve Yeminlerine Sadık Kalmalıdırlar' Dedi.

Bahçeli'den Terörü Kınamayanlara Eleştiri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Terörü kınamayanlar, gaflet içinde olan insanlardır. Bu insanlar, Türkiye'nin gerçeğini görmeli ve yeminlerine sadık kalmalıdırlar'' dedi.

Bahçeli, yeni yasama yılı resepsiyonunda, gazetecilerle bir süre sohbet etti. Uzun zamandır, bölücü terörün tırmanma eğilimi içerisinde olduğunu belirten Bahçeli, ''Güvenlik güçlerinden çok sayıda şehidimiz olmuştur. Şimdi de köyüne su getirmek amacıyla çalışan, o bölgenin insanlarına bir saldırı olmuştur. 12 vatandaşımız, ülkemizin insanı, kardeşimiz hakkın rahmetine kavuşmuştur. Milletimizin başı sağolsun'' diye konuştu.

Bahçeli, bir gazetecinin, ''Bir partiden farklı bir yaklaşım geldi. Yine bu terör kınanmadı, bu konuda ne diyeceksiniz?'' sözleri üzerine; ''Bunlar, gaflet içerisinde olan insanlardır. Türkiye'nin gerçeğini görmeliler ve yeminlerine sadık kalmalılar'' dedi.

Bu tür saldırıların arkasında başka güçlerin olduğu yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine de Bahçeli, ''Bunlar bilinen taktiklerdir, hiçbir gerçeğin üstü örtülemez'' ifadesini kullandı.

Devlet Bahçeli, ''Türkiye, Malezya olur mu?'' tartışmalarını ''Zannediyorum, medyada gündem sorunu vardı, Onu doldurdular'' diye değerlendirdi.

Bir gazetecinin, bu konudaki tartışmanın siyaset bilimcisi ve sosyolog Şerif Mardin tarafından çıkartıldığını dile getirmesi üzerine Bahçeli, şöyle dedi:

''Bilim hayatı çok zengin ve derin olan bir öğretim üyesinin, Türkiye'nin bugün içinde bulunduğu nazik ortamda, bir başka ülkeyle benzetme yaparak, Türkiye gerçeklerini ifadeye çalışması, bana göre bilimle bağdaşmayan bir yaklaşımdır. Malezya'dan önce Türkiye'yi incelemelerinde yarar vardır.''

Kaynak: AA