Bahçeli: Başbakan İçin PKK ve Barzani Makbul

Bahçeli: Başbakan İçin PKK ve Barzani Makbul

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Başbakan İçin PKK ve Barzani Makbuldür, Türk Milliyetçileri İse Kabustur' Dedi.

Bahçeli: Başbakan İçin PKK ve Barzani Makbul

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Başbakan için PKK ve Barzani makbuldür, Türk milliyetçileri ise kabustur" dedi.

Partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Bahçeli, devletin ve milletin tehlikelere maruz kaldığı günler yaşandığını savundu.

Konuşması sırasında bir ara kalabalık içindeki bazı grupların kendilerine sesin ulaşmadığı yolunda bağırmaları üzerine öfkelenen Bahçeli, ''Ses ulaşmamış olsa da sükunetle beklemekte yarar var. Yoksa birilerinin kışkırtması ile bu güzel topluluğu sabote etmeye mi çalışıyorsunuz? Herkes haddini bilsin'' diye konuştu.

Son günlerde milliyetçi hareket üzerinde büyük oyunlar oynandığını savunan Bahçeli, hareketin hedefine ulaşmasının engellenmek istendiğini öne sürerek, böyle bir yürüyüşü engellemek isteyenlerle işbirliği içinde olanların ülkücü olamayacağını ifade etti.

Bazı medya organlarında kendilerine yönelik saldırılar olduğunu belirten Bahçeli, bunların Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la ilişki içinde olduklarını öne sürerek, ''Şimdi anlıyorum ki mitinglerin son bulunduğu bir günde de aranıza sızarak şu güzel görüntüyü bölmeye parçalamaya ve milliyetçi hareketi hedefinden caydırmaya çalışan alçaklar ve gafiller vardır. Herkes 22 Temmuzu bekleyecek ve görülecek bir hesap varsa 23'ünden itibaren başlayacak'' dedi.

AK Parti'nin 1705 günlük iktidarını ''hayal kırıklığı ve teslimiyet günleri'' olarak niteleyen Bahçeli, bunun 22 Temmuz'da son bulacağını söyledi.

İçinde bulunulan günleri 1919'da Samsun'dan başlayan Kurtuluş Mücadelesi'nin başladığı günlerdeki şartlara benzeten Bahçeli, 22 Temmuz'da buna son verilmesini istedi.

''Ülkemiz tam 88 yıl sonra teslimiyetçi bir iktidar tarafından başladığı noktaya geri döndürülmüştür'' diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

''Milletimiz Lozan öncesine döndürülmek istenmekte, Sevr şartları birer birer önümüze gelmektedir. Büyük kahramanlık, kararlılık, fedakarlık gösteren ecdadımız tarafından miras bırakılan, bedeli kanla ödenen kazanılmış bağımsızlığımız, kardeşliğimiz, milli varlığımız. Birlikte yaşanan binlerce yılın ürünü olan milli kültürümüz, hoşgörüyle oluşmuş manevi değerlerimiz, inançlarımız. Milli dayanışmanın temeli olan huzur ve asayişimiz çok büyük tehdit ve tehlike altındadır. Millet ve devletçe içinde bulunduğumuz durum maalesef budur. Bu vahim durumun sorumlusu, iki gün sonra iktidarı bırakıp kaçmaya hazırlanan AK Parti hükümetidir''

-"Bakan çocukları zengin edildi"-

AK Parti iktidarı döneminde millet açısından çok sancılı ve önemli gelişmelerin yaşandığını öne süren Bahçeli, ''Geride kalan 1705 gün karanlık bir dönem olarak anılacaktır'' dedi.

Başbakan Erdoğan ve bazı bakanlara yönelik eleştirilerde bulunan Bahçeli, şöyle konuştu:

''Burslu okumak zorunda kalan Başbakanın oğlu birkaç günlük kazancıyla gemi alabilmiştir. Yine bir bakanın oğlu gemicilikle yakından ilgilenmiştir. 'Ne yiyecek' diyen bakanların çocukları ise vergi muafı tutularak zengin edilmiştir. Yandaşların, eşin, dostun, servetinin haddi hesabı yoktur. Siyasi, ahlaki ve vicdanı hiçbir ölçü ve sınır taşımayan bu inançsız kadrolar, bir iktidarın temel görevi olması gereken Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin milli güvenliğini, Türk milletinin milli birliğini, bekasını ve refahını toplumsal huzur ve asayişimizi çok ciddi ağır tehlikelerle karşı karşıya bırakmıştır.''

Türk milletinin bu durumu hak etmediğini belirten Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Bu tablo Başbakan Erdoğan ve AK Parti hükümetinin eseridir. AK Parti Türkiye'yi bir felaketin eşiğine getirmiştir. Türkiye'nin hiçbir derdine çare olamayacağı bütün çıplaklığıyla anlaşılmıştır. Yarım bırakma sloganı ile Türk milletinden yetki isteyen AK Parti'nin bugüne kadar yaptığı yıkım, tahribat ve kötülükler bundan sonra yapacaklarının göstergesidir. Bu inançsız, ilkesiz ve beceriksiz zihniyete 550 milletvekilinin tümü de verilse bunlardan hayır gelmeyeceği ortadır. AK parti'nin Türkiye'ye vadedeceği tek şey yolsuzluk ve soygun, cepheleşme ve çatışma, milli birliğin sarsılması ve Türkiye'nin bir kardeş kavgasına sürüklenmesidir. Bu felaket sürüklenişine dur diyecek yegane güç milletin sandık başında ortaya koyacağı milli iradededir.''

-"Seçim sonrası hainlerle ittifak"-

Başbakan Erdoğan'ın Bayburt konuşmasına da değinen Bahçeli, eleştirilerde bulundu. ''Başbakan, Bayburt konuşmasında PKK maşalarıyla MHP'yi aynı kefeye koymaktadır'' diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

''Başbakan Erdoğan'ın ruhi durumu artık tedavi kabul etmeyecek bir noktaya gelmiştir. PKK'nın maşası terör sözcüleriyle MHP'yi aynı kefeye koyması bunun hazin bir göstergesidir. Bayburt konuşmasında, vatan ve bayrak sevgisinin son kalesi olan 5 bin şehitle süslenmiş milliyetçi hareketi kimse PKK ile aynı kefeye koyamaz. Türlü menfaatlerle AK Parti'nin kontrolü altında olan ülkücülere de sesleniyorum. Bu iftirayı, bu alçaklığı kabul ediyor musunuz? Öyleyse aranızdaki fitneyi, fesadı kurutacaksınız.''

Başbakan Erdoğan'ın ''hesap verme korkusuyla pusulasını tamamen kaybettiğini ve kontrolden çıktığını'' öne süren Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Başbakan için PKK ve Barzani makbuldür, Türk milliyetçileri ise kabustur. Mecliste PKK temsilcileri arasında gerginlik yaşanmasından endişe ettiğini söyleyen Başbakan, bu hezeyanlarıyla siyasi ahlak fukarası olduğunu bir kere daha göstermiştir. Milliyetçi hareketin nefesini ensesinde hisseden Başbakan, hesap vermekten kurtulmak için Barzani'nin ve PKK'nın desteğine muhtaç kalmıştır. PKK uzantılarıyla ortalık kurmayı içine sindirecek kadar alçalmıştır. Barzaniyle nişanlanan, İmralıyla söz kesen Başbakan, seçim sonrasında hainlerle anlaşılıyor ki nikah kıyacaktır.''

Kaynak: AA