Bahçeli "AKP kazanırsa..."

Bahçeli "AKP kazanırsa..."

Bahçeli, milletin, "Başbakan ve hükümetinin bardağı taşıran, sınırları aşan, sabırları zorlayan söz, eylem ve kötürüm icraatlarını'' bağışlamayacağını ve alttan almayacağını belirterek, ...

Bahçeli

Bahçeli - "AKP kazanırsa..." - BALIKESİR

"AKP kazanırsa..."

Bahçeli, milletin, "Başbakan ve hükümetinin bardağı taşıran, sınırları aşan, sabırları zorlayan söz, eylem ve kötürüm icraatlarını'' bağışlamayacağını ve alttan almayacağını belirterek, şöyle devam etti:

"Bugünkü iktidar demokratik vasıtalarla görevden alınmaz, Recep Tayyip Erdoğan koltuğundan inmezse, milletimizi facialar beklemektedir. Eğer ki, yalan, dolan, hırsızlık, rant ekonomisi, maneviyat tüccarlığı, dikta özlemleri, yetim hakkına göz koyan utanmazlık, fakir fukarayı istismar eden insafsızlık cezasız kalırsa Türkiye'nin bugünkü hali bile mumla aranacaktır. Eğer ki, kötülük yapan, dedikodudan geçinen, tezvirata umut bağlayan, bölünmeyi kılavuz seçen kazanmayı sürdürürse, milli vicdan yere düşecektir. Biliniz ki, AKP kazanırsa Türkiye kaybedecektir. AKP kazanırsa Türk milleti zarara uğrayacaktır. AKP kazanırsa Balıkesir solacak, ümitleri kararacak, hedefleri yarım kalacaktır. AKP kazanırsa, PKK sevinecek, İmralı canisi heyecanlanacak, sömürgeciler iştahlanacak, hainler alkışlayacak, küresel cinayet projeleri teyit edilecek, maalesef ki hepimiz, tüm Türk ve İslam dünyası kaybedecektir. Tehdit bu kadar yakındır."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gitmesinin şart olduğunu savunan Bahçeli, "AKP saltanatının sonlanması elzem hale gelmiştir. Bu çerçevede ilk durak 30 Mart 2014 tarihindeki Mahalli İdareler Seçimleridir. İktidar bu seçimlerde ikaz edilmeli ve bitişin başlangıcını yaşamalıdır. Aksi takdirde vahim hadiseler hemen kapımızdadır. Önümüzdeki seçimlerde Başbakan dersini almalıdır. Başbakan ve hükümetinin hesabı çok acil ve etkili şekilde görülmelidir" dedi.

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın "petrol sözünü aldığını ve Kürdistan'ı tanıdığını" öne sürerek, "Petrol sözünü almış, Sevr hayallerini diriltmiştir. Daha da acıklısı petrol sözünü almış, Türkiye'yi satmıştır. Boru hattı kurulması için imza atmış, milli hedefleri yabana atmıştır. Esad'a köpürmüş, Maliki'ye atmış tutmuş, Sisi'ye teneke gürültüsü yapmış, Perez'e one minute mizanseniyle sataşmış ama sıra Obama'ya gelince el pençe divan durmuş, söz konusu Putin olunca başını öne eğmiştir. Şehitlere yüz çevirmiş, İmralı canisine yüz vermiş, Kandil'e yüz sürmüştür. BOP'a yanaşmış, Müslüman katline sıcak bakmıştır" iddialarında bulundu.