BAHATTİN SÜRÜCÜ HABERLERİ

Bahattin Sürücü Haberleri

Bahattin Sürücü haber, Bahattin Sürücü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bahattin Sürücü - 30.5.2014
Bafa Gölü'ndeki Kirlilik Balıkçılardan Sonra Turizmcileri de Bitirdi
GÖL SAHİPSİZ İDDİASI Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü de gölün sahipsiz olmasının bir çok sorunun kaynağını oluşturduğunu söyledi.
Bahattin Sürücü - 10.5.2014
Tepeli Pelikanlar Halkalanıp İzlenecek
Nesli küresel anlamda tehlike altında olan Tepeli Pelikanların halkalanması için çalışmalar yapılıyor. Türkiye'nin en önemli sulak alanlarından biri olan Büyük Menderes Deltası'nda, WWF-Türkiye'nin (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ile EKODOSD (Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği) ve Ege Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen çalışmalara Prof. Dr. Mehmet Sıkı, Dr. Ortaç Onmuş, Biyolog Orhan Gül, Mustafa Korkmaz, WWF-Türkiye Hibe Programı Sorumlusu Çağrı Göcek, EKODOSD yetkilisi Bahattin Sürücü, Nuray Çelik ve Hüseyin Nohutlu katıldı.
Bahattin Sürücü - 8.5.2014
Söke'deki Leylekler Sayıldı
Aydın'ın Söke İlçesi'nde Aşağı Büyük Menderes Havzası'ndaki leylekler, Ege Üniversitesi ile Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler (EKODOSD) Derneği'nin işbirliği ile tek tek sayıldı.
Bahattin Sürücü - 27.4.2014
6. Geleneksel Karakaya Bahar Şenliği
Ekodosd Başkanı Bahattin Sürücü ise, geleneksel hale gelen şenliğin önemine değinerek, tarih öncesi kaya resimlerinin korunması ve tanıtılması konusunda çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.
Bahattin Sürücü - 26.4.2014
Uluslararası Deniz Kaplumbağası 35'inci Sempozyumu, Türkiye'de
Sempozyumun Türkiye'de gerçekleştirilecek olmasının önem taşıdığına vurgu yapan, Aydın Kuşadası merkezli Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği'nin (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, "Orman ve Su İşleri Bakanlığı DKMP, Pamukkale Üniversitesi ve EKODOSD işbirliğiyle 2 yıldan bu yana Kuşadası'ndaki yuva alanlarında yapılan çalışmalarda toplam 165 caretta caretta yavrusunu sağlıklı bir şekilde denizle buluşturmuştur.
Bahattin Sürücü - 23.4.2014
Söke Karakaya Şenlikleri
 EKODOSD  Başkanı Bahattin Sürücü de, şenliğe çok önem verdiklerini ifade ederek, "Bölgemizin en güzel coğrafyalarından biri olan Latmos'un büyülü doğasında gerçekleşen şenliklerde, Anadolu kültüründen örnekleri, 8 bin yıllık kaya resimlerini, benzersiz kaya oluşumlarını izleyecek ve ilkbaharın gelişini kutlayacağız" dedi.
Bahattin Sürücü - 14.4.2014
Beşparmak Dağları Tur Programına Alındı
Kuşadası'nda özel bir seyehat acentesi, tarihi ve doğal güzelliklere sahip Beşparmak Dağları'nı, tur programına aldı.  Kuşadası'na gelen yabancı turistler, Kuşadası'nda faaliyet gösteren bir turizm acentesinin hazırladığı tur programıyla kaya resimlerinden Bizans dönemine kadar binlerce yıllık tarihi değerlere doğal güzelliklere sahip Beşparmak Dağlarını (Latmos) tanıma fırsatı bulacak.  Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü ve turizm acentesi Mert Kavafoğlu, Beşparmak Dağları'nda belirlenen tur rotasında incelemelerde bulundu.
Bahattin Sürücü - 3.4.2014
Beşparmak Dağları'ndaki Madencilik Faaliyetleri
Beşparmak Dağları'nın, "milli park" ilan edilmesini sağlamak üzere çalışmalar yürüten "Maeandros Platformuna" üye sivil toplum örgütleri temsilcileri, bölgede madencilik faaliyeti yürütülen köylerde incelemelerde bulundu.  Meandros Platformu adı altında bir araya gelen çeşitli dernek ve odaların temsilcileri, Beşparmak Dağları'nın "milli park" ilan edilmesi taleplerine kamuoyu desteği sağlamak üzere madencilik faaliyetleri yürütülen Söke ilçesine bağlı Kisir ve Çavdar köylerini ziyaret etti.  Köy muhtarları ve köylülerle görüşen temsilciler, madencilik faaliyetlerinin yaşamlarına etkisini dinledi. Bölgedeki maden ocaklarından şikayetçi olan vatandaşlar, doğanın korunmasını istediklerini ifade etti.  Meandros Platformu'na üye Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, ziyaretlere ilişkin yaptığı açıklamada, bölgedeki köylülerin maden ocaklarında patlatılan dinamitlerden ve yaşanan tozdan şikayetçi olduklarını belirtti.
Bahattin Sürücü - 3.4.2014
Tepeli Pelikanlar Koruma Altına Alındı
Türkiye'nin en önemli sulak alanlarından biri olan Büyük Menderes Deltası'ndaki pelikanlar 'Tepeli Pelikanları Koruyoruz' projesi kapsamında izlemeye alındı. Yavrulama dönemindeki pelikanlara yaklaşmayan uzmanlar, daha sonra Beşparmak Dağları'nın güneyinde yer alan Aşağı Menderes Havzası'ndaki Bafa, Azap ve Avşar Gölü ile Belevi Gölü'nde bulunan pelikanları izledi. İlkbahar göç döneminin hala devam ettiğini belirten EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, izleme yaptıkları bölgelerde tepeli pelikanlar ile birlikte Ak Pelikanların (Pelecanus onocrotalus) da görüldüğünü söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bahattin Sürücü Haberleri | Bahattin Sürücü Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Bahattin Sürücü haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bahattin Sürücü kimdir, hayatı ve biyografisi. Söke Ovasındaki Leylek Yavruları Halkalanıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 06:27:45. #1.15#
title