BAHATTİN SÜRÜCÜ HABERLERİ

Bahattin Sürücü Haberleri

Bahattin Sürücü haber, Bahattin Sürücü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bahattin Sürücü - 25.9.2015
Büyük Menderes Nehri'ndeki Kirlilik
Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, Milli Park ve Bafa Gölü'ndeki yaşama can suyu veren Büyük Menderes Nehri'nin, insan kaynaklı kirlilikle karşı karşıya olduğunu bildirdi.
Bahattin Sürücü - 28.7.2015
Kurşunlu Manastırı'nın Çökmek Üzere Olduğu İddiası
Kuşadası'nın Davutlar Mahallesi'nde yer alan 900 yıllık Kurşunlu Manastırı'nın tamamen yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu iddia edildi.  Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, yaptığı yazılı açıklamada, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Bizans Sanatı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.
Bahattin Sürücü - 22.7.2015
Evcilleşen Domuzlar" Çiftçiye Dert Oldu
Kuşadası Ekosistemi Koruma ve Doğa Severler Derneği Başkanı Bahattin Sürücü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bahar ve yaz aylarında tatilcilerin akınına uğrayan Milli Park'ta yaban domuzu sayısının hızla arttığına dikkat çekti.
Bahattin Sürücü - 23.1.2015
Avcıların Öldürdüğü Pelikan "Eğitim Materyali" Olacak
Aydın'da avcıların vurarak öldürdüğü pelikan tahnit yapılıp sergilenerek, doğa bilincinin arttırılması amacıyla eğitim materyali olarak kullanılacak.  Aydın Orman ve Su İşleri Müdürü Nihat Andaç, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Tepeli Pelikanları Koruyoruz Projesi" çalışmaları kapsamında Bafa Gölü incelenirken, bir pelikanın ölü bulunduğunu söyledi.  Pelikanın avcılar tarafından vurulduğunun tespit edildiğini aktaran Andaç, nesli tehlike altındaki bir hayvanın öldürülmesinin üzüntüsünü yaşadıklarını anlattı.  Koruma altındaki hayvanlara yönelik hassasiyeti arttırmak için eğitim çalışmalarına ağırlık verdiklerini dile getiren Andaç, "Özellikle hassas alanlarda gece, gündüz koruma ve denetim çalışmalarını sürdürüyoruz. Her türlü ihbarın en hızlı şekilde takibini yapıyoruz. Vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşları ile temas halinde bilinçlendirme faaliyetleri yürütüyoruz. Bu çerçevede vurulan pelikanı tahnit yaptırarak Doğa Koruma Merkezi'nde sergileyeceğiz. Özellikle öğrencilerin bu nadir tür hakkında bilgilenmelerini, koruma yönündeki duyarlılıklarının artmasını istiyoruz" diye konuştu.  "Koruma çalışmalarına avcılar da destek vermeli" Kuşadası Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, Bafa Gölü'nü inceledikleri sırada ölü bir pelikana rastladıklarını aktardı.
Bahattin Sürücü - 22.12.2014
Ekodosd: Beşparmak Dağları Milli Park Olmalı
Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) üyeleri, Beşparmak Dağları'nı (Latmos) gezdiler. Bu dağların bir doğa harikası olduğunu belirten EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, “Gezerken kendimizi dünyadan farklı bir gezegende gibi hissettik.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bahattin Sürücü Haberleri | Bahattin Sürücü Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Bahattin Sürücü haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bahattin Sürücü kimdir, hayatı ve biyografisi. Kuşadası'nda Caretta Caretta Sahile Vurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 00:09:51. #1.14#
title