Bahar ile Birlikte Bisiklet Satışları Arttı

Bahar ile Birlikte Bisiklet Satışları Arttı

Van'da Havaların Isınmasıyla Birlikte Çocukların Gözde Eğlence Aracı Olan Bisikletlerin Satışlarında Artış Yaşandığı Belirtildi.

Bahar ile Birlikte Bisiklet Satışları Arttı

Van'da havaların ısınmasıyla birlikte çocukların gözde eğlence aracı olan bisikletlerin satışlarında artış yaşandığı belirtildi.

Bisiklet mağazası sahibi Halil Can, bahar ile birlikte çocukların bisikletlere rağbet ettiğini söyledi. Can, "Bisiklet satışlarına ilgi arttı. Okulların kapanmasıyla birlikte satışlar daha da artacaktır. Karne hediyesi olarak çocuklarını sevindirmek isteyen aileler şimdiden bisiklet fiyatlarını araştırmaya başladı. Anne ve babalar okulların kapanması ile çocuklarına hediye olarak bisiklet alıyor" dedi.

Bisiklet kullanımı hakkında da aileleri uyaran Halil Can, gelişme çağındaki çocukların kullandığı bisikletlerin fiziksel gelişime büyük katkı sağladığını belirterek, çocukların anne ve babalarının gözetiminde trafiğin yoğun olmadığı yerlerde bunları kullanmasını önerdi. Bisiklet fiyatlarının 16 ile 250 YTL arasında değiştiğini ve peşin satışlarda ayrıca indirim yapıldığı bildirildi.

(FG-AKK-Y) 04.05.2008 16:40 TSİ