Bahar Bahar Zonguldak" Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Bahar Bahar Zonguldak" Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

"Bahar Bahar Zonguldak" fotoğraf yarışması sonuçlandıZONGULDAK - Zonguldak Valiliği, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Zonguldak Fotoğraf Derneği tarafından düzenlenen "Bahar Bahar Zonguldak" fotoğraf yarışması sonuçlandı.

"Bahar Bahar Zonguldak" fotoğraf yarışması sonuçlandı

ZONGULDAK - Zonguldak Valiliği, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Zonguldak Fotoğraf Derneği tarafından düzenlenen "Bahar Bahar Zonguldak" fotoğraf yarışması sonuçlandı. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.
Zonguldak Valiliği giriş katında düzenlenen serginin açılışı gerçekleştirildi. "Zonguldak'ta Doğa" ve "İnstagram" yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Sergiyi gezen Zonguldak Valisi Ali Kaban, "Zonguldak Fotoğraf Derneği'ne teşekkürü borç biliyorum. Kısa sürede sonuçlandırdığımız ikinci yarışma oldu. Zonguldak'ta daha önce Türkiye çapında yarışma yapılmamış. İlk kez yapılmış oldu. Öncelikle 23 Nisan ile ilgili "Bir Gökgöl, Bir Zonguldak" konsepti ile Gökgöl Mağarası ve Zonguldak'ın merdivenler kenti olduğunu vurgulayan çalışma yaptılar. Bu aslında yetiştirilmesi mümkün olmayan bir süreydi. Onu yetiştirdiler. Büyük bir başarı ile bitirdiler. Onun da açılışını inşallah A Tipi'nde yapacağız. A Tipi'ni bugün devraldık. TTK Genel Müdürüm hakikaten çok hızlı başladılar. Bu konudaki TTK'nın katkıları artık hayatın içinde her yerde görülecek. Özellikle sanat alanındaki çalışmalara destekleri hakikaten bundan sonra daha fazla olacağına inanıyorum. Protokolünü de imzaladık. 23 Nisan ile ilgili çalışma biraz sessizce oldu. Süre kısıtlıydı. 19 Mayıs'a da bir yarışma yerleştirelim dedik. Onun adı da 'Bahar Bahar Zonguldak' oldu. Harika fotoğraflar çıktı. 1 Mayıs'ta bir yıllık yarışmamız başladı. 1 Mayıs 2017'de başlayıp 1 Mayıs 29018'de bitecek olan bir yarışmamız var" ifadelerine yer verdi.
Serginin açılışına Zonguldak Valisi Ali Kaban'ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer. BAKKA Genel Sekreteri Recep Serkan Alkan, Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, daire müdürleri ve protokol üyeleri katıldı.