Bağlar Mahallesi'nin Lise Sorunu Bu Yıl da Çözülemedi

Bağlar Mahallesi'nin Lise Sorunu Bu Yıl da Çözülemedi

Hakkari'nin Bağlar Mahallesi'nde Lise Olmaması Yüzünden Öğrenciler, Şehrin Değişik Liselerine Gidiyor. Öğrenciler, Kendilerine Verilen Lise Sözünün Tutulmasını İstiyor.

Bağlar Mahallesi'nin Lise Sorunu Bu Yıl da Çözülemedi

Hakkari'nin Bağlar Mahallesi'nde lise olmaması yüzünden öğrenciler, şehrin değişik liselerine gidiyor. Öğrenciler, kendilerine verilen lise sözünün tutulmasını istiyor.

Öğrenciler Ahmet Tan, Salih Kaya, Leyla Dayan, lise yapılacağı söylenen boş arazinin miting ve çocukların oyun alanı olarak kullanıldığını belirtti. Öğrenciler, "Bağlar ve Mezran mahallesi öğrencileri olarak her gün 2 kilometre yol yürüyerek değişik okullara gidiyoruz. Valilik ilklere imza atarak eğitim ve öğretime yönelik büyük adımlar attı. Ancak her nedense sözü edilen arazide lise yapılmadı. Kış aylarında okulla gelip gitmekte zorlanıyoruz. Bazen de derslerimizde geri kalıyoruz. Lise yapılmış olsaydı

sıkıntılardan kurtulmuş olurduk. Yine valinin sözüne güveniyoruz. İnşallah 2008 yılında sözü edilen liseye kavuşacağız" diye konuştular.

Yetkiler ise, SSK'ya yazı yazarak arsa talebinde bulunduklarını, uygun görüldüğü taktirde 2008 yılının ilkbahar aylarında lisenin programa alınacağını belirttiler.

(FT-OK-Y)

Kaynak: İHA