Bağış Kalp Beklerken Ölen Minik Çiğdem Gözyaşlarıyla Toprağa Verildi

Bağış Kalp Beklerken Ölen Minik Çiğdem Gözyaşlarıyla Toprağa Verildi

Türkiye'de yapay kalp takılan en küçük ikinci hasta olan ve Ege Üniversitesi Hastanesi'nde verdiği yaşam mücadelesini kaybeden 2 yaşındaki Çiğdem Gürler, bugün Kocaeli'nin Körfez İlçesi'nde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında...

Bağış Kalp Beklerken Ölen Minik Çiğdem Gözyaşlarıyla Toprağa Verildi

Türkiye'de yapay kalp takılan en küçük ikinci hasta olan ve Ege Üniversitesi Hastanesi'nde verdiği yaşam mücadelesini kaybeden 2 yaşındaki Çiğdem Gürler, bugün Kocaeli'nin Körfez İlçesi'nde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Hayatını kaybeden Çiğdem'in babası Müjdat Gürler, "Organlar toprakta çürümesin, başka bedenlere can versin" dedi.

Ege Üniversitesi Hastanesi'nde yapay kalbin yerine geçecek bağış bulunamadığı için yaşamını kaybeden Çiğdem Gürler bugün Kocaeli'nin Körfez İlçesi İgsaş Camii'nde kılınan öğlen namazının ardından Körfez Mezarlığında toprağa verildi.

Gözü yaşlı baba Müjdat Gürler organ bağışına dikkat çekerek, "Organ nakli yapılamadığı için kızımızı kaybettik. Organ bağışlamak çok önemli. Organlar toprakta çürümesin. Başka bedenlere can versin, hayat versin. Ancak bu duyguyu bizim gibi yaşayanlar anlar, bu sıkıntıyı çekenler bilir. Organ bağışlamak kolay birşey değil. Ama netice itibariyle de başka bir bedende can buluyor" dedi.

Çiğdem bebek kılınan cenaze namazının ardından Körfez Mezarlığında toprağa verildi.

EA,OU(MB/AAA) - Kocaeli / İzmit