Bağırsaktan Tünel Yaptılar

Bağırsaktan Tünel Yaptılar

07.07.2017 16:31 | Son Güncelleme: 07.07.2017 16:31

Bağırsaktan tünel yaptılar Sivas'ta Türk Gastroentreoloji Derneği tarafından düzenlenen sindirim sistemi hastalıkları bilgilendirme programında dev kalın bağırsak maketi yerleştirildiSİVAS - Sivas'ta Türk Gastroentreoloji Derneği tarafından düzenlenen sindirim sistemi hastalıkları...

Bağırsaktan tünel yaptılar

Sivas'ta Türk Gastroentreoloji Derneği tarafından düzenlenen sindirim sistemi hastalıkları bilgilendirme programında dev kalın bağırsak maketi yerleştirildi

SİVAS - Sivas'ta Türk Gastroentreoloji Derneği tarafından düzenlenen sindirim sistemi hastalıkları bilgilendirme programında dev kalın bağırsak maketi yerleştirildi.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkez'inde Türk Gastroentreoloji Derneği tarafından düzenlenen 'Sindirim Sistemi Hastalıkları Bilgilendirme Programı'nda vatandaşlara sindirim sistemi hastalıklar bilgiler verildi. Kültür merkezinin içine kurulan dev kalın bağırsak maketi ile de kolon kanseri hakkından gün boyunca ziyaretçilerin bilgilendirilmesi sağlandı. Maket vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Programda konuşan Türk Gastroenteroloji Derneği Başkanı Prof.Dr. Serhat Bor Türkiye'de gastrologların sayılarının az olduğunu belirterek,"Türkiye'de 761, her yıl 20 kişi katılıyor aramıza, öleni, emekli olanı, sıkılıp 'ben bırakıyorum bu işi' diyenleri de katarsak işin içine her sene sayımız küçülüyor. Avrupa'da Gastrolog sayısı yüzde 20'lerdeyken Türkiye'de yüzde 0.9'da" dedi.

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hilmi Ataseven ise Reflü hastalığı ve beslenme hakkında bilgi vererek,"Mide içeriğinin yemek borusuna efor harcamaksızın geri kaçmasına reflü denir .Bu durum, gün içinde birkaç kez olabilir ve fizyolojik bir olaydır. Herhangi bir şikayete veya yemek borusunda bir hasara neden olmaz ve gece meydana gelmez"şeklinde konuştu.

Programa Sivas Belediye Başkanı Yardımcısı Ahmet Özaydın, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Alper Yurci ve Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özlem Yönem katıldı. Programın ardından ziyaretçiler dev kalın bağırsak maketini inceledi.

Bağırsaktan Tünel Yaptılar
Bağırsaktan Tünel Yaptılar
Bağırsaktan Tünel Yaptılar

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title