Bağımsız Milletvekili Adayı, Düzenlediği Mitingde Boş Meydana Seslendi

Bağımsız Milletvekili Adayı, Düzenlediği Mitingde Boş Meydana Seslendi

Aksaray Bağımsız Milletvekili Adayı Fatih Mehmet Gelişen, Vilayet Meydanı'nda Düzenlediği Mitingde Boş Meydana Seslendi. Gelişen'in Miting Öncesi Telefonla Aradığı ve Mitinge Katılmasını İstediği Eşi de, "Çocuk Uyuyor, Gelemem" Dedi.

Bağımsız Milletvekili Adayı, Düzenlediği Mitingde Boş Meydana Seslendi

Aksaray bağımsız milletvekili adayı Fatih Mehmet Gelişen, Vilayet Meydanı'nda düzenlediği mitingde boş meydana seslendi. Gelişen'in miting öncesi telefonla aradığı ve mitinge katılmasını istediği eşi de, "Çocuk uyuyor, gelemem" dedi.

22 Temmuz seçimlerinde Aksaray'dan bağımsız milletvekili adayı olmak için Aksaray Endüstri Meslek Lisesi'ndeki öğretmenlik görevinden istifa ederek adaylık başvurusunu yapan Fatih Mehmet Gelişen, bir miting düzenledi. İzmir Bornovalı olduğunu ama uzun süredir Aksaray'da görev yaptığını belirten Fatih Mehmet Gelişen, siyasette yeni ve genç simaların olması gerektiğini düşündüğü için aday olduğunu söyledi. Akşam saat 19.00'da başlayacak olan miting için 1 saat öncesinden Vilayet Meydanı'na gelen bağımsız

aday Fatih Mehmet Gelişen, meydanda kendi hallerinde oturan vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Bir süre de telefonla konuşan Gelişen, son olarak eşini arayarak, "Miting alanındayım, eğer gelmek istersen mitinge gel" dedi. Eşinden "gelemem" yanıtını alan bağımsız aday Gelişen, "Çocuk şu anda uyuyormuş. Onun için gelemeyeceğini söyledi. İnşallah Salı günü bir miting daha yapacağım, ona gelirse iyi olur" dedi.

Miting için mikrofonu eline alan Gelişen, meydanda sadece 3 gazetecinin olduğunu görünce, "Ben bağımsız milletvekili adayıyım. Mitinge gelen ve oturan vatandaşlar miting alanına gelirse daha hoş olur" dedi. Çağrılarına rağmen sadece alana 1 kişi gelince bağımsız aday Gelişen, "Amca siz de geçin, oturarak dinleyin, öyle de olur" diye konuştu. Bir süre boş meydana yapacaklarından bahseden ve işsizlik konusuna değinen Gelişen, sık sık saatine bakarak süresinin ne kadar kaldığını kontrol etti. Gelişen'i

oturduğu yerden dinleyen bir kadın, işsizliğe işaret ettikten sonra yalnız yaşadığını ve emeklilere değer verilmesi gerektiğini söyledi. Bir genç ise TOKİ konutlarında yaş sınırının kaldırılmasını istediğini bağımsız adaya iletti.

Bağımsız aday Gelişen, mitinge kimse gelmemesine rağmen Salı günü de miting düzenleyeceğini söyleyerek, birkaç vatandaşla tokalaşıp meydandan ayrıldı.

(HÇ-FM-OK-Y)

Kaynak: İHA