Bağdat'ta Gün Boyu Düzenlenen Saldırılarda 20 Kişi Öldü

Bağdat'ta Gün Boyu Düzenlenen Saldırılarda 20 Kişi Öldü

Irak'ta Bugün Düzenlenen Bir Dizi Havan Topu Saldırısında 15 Iraklı'nın Hayatını Kaybettiği, En Az 56 Iraklı'nın da Yaralandığı Bildirildi. Gün Boyu Gerçekleştirilen Saldırılarda Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 20 Oldu.

Bağdat'ta Gün Boyu Düzenlenen Saldırılarda 20 Kişi Öldü

Irak'ta bugün düzenlenen bir dizi havan topu saldırısında 15 Iraklı'nın hayatını kaybettiği, en az 56 Iraklı'nın da yaralandığı bildirildi. Gün boyu gerçekleştirilen saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 20 oldu.

Hastane ve güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, bugün Irak'ın başkenti Bağdat'ın Sünni mahallerinden Adhamiyah'a düzenlenen çok sayıda havan topu saldırısında 15 kişi hayatını kaybetti. Saldırıların Şiilerin yoğunlukta olduğu El Sadiriye'ye dün düzenlenen ve 130 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından, misilleme yapıldığı düşünülmekte. El Sadiriye'deki saldırı, 2006 Kasım ayında bomba yüklü arabalarla gerçekleştirilen ve 202 kişinin hayatını kaybettiği saldırıdan sonra en kanlı saldırı niteliğini taşımakta.

Öte yandan, başkent Bağdat'ta gün boyu düzenlenen bombalı saldırılarda ise, toplam 20 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi.

(AFP-OYK-OYK-RO-D)

Kaynak: İHA