Bağdat'ta ABD Askerine Bombalı Saldırı

Bağdat'ta ABD Askerine Bombalı Saldırı

Irak'ın Başkenti Bağdat'ta ABD Askerlerine Yönelik Bir Bombalı Saldırı Gerçekleştirildi. Saldırıda Ölen Olup Olmadığı Henüz Öğrenilemezken, Yaralıların Hastaneye Kaldırıldığı Kaydedildi.

Bağdat'ta ABD Askerine Bombalı Saldırı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta ABD askerlerine yönelik bir bombalı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda ölen olup olmadığı henüz öğrenilemezken, yaralıların hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

Emniyet kaynaklarının aktardığı bilgiye göre, akşam saatlerinde başkent Bağdat'ın merkezindeki Kerrada girişinde yer alan Kırk Haramiler Meydanı'nda bomba yüklü bir araçla ABD askerlerine yönelik bir saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda ölen olup olmadığı henüz öğrenilemezken, yaralıların hastaneye sevk edildiği kaydedildi.

Yerel saatle 21.30 (TSİ 20.30) sıralarında kent merkezinin güneyinde yer alan Zafaraniye bölgesinde düzenlenen bir başka saldırıda ise, bir motosikletlinin sivil yerleşim birimine girerek üzerindeki bombayı patlatması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.

Irak'ın batısındaki El Anbar bölgesinde operasyon düzenleyen ABD askerlerine yapılan saldırıda da 1 ABD askerinin hayatını kaybettiği bildirildi.

(AR-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA