Bağdat: Kuzey Irak'ta Türk Kamyonlarına Saldırı

Bağdat: Kuzey Irak'ta Türk Kamyonlarına Saldırı

Irak'a Çimento ve Gıda Malzemesi Taşıyan 3 Türk Kamyonu, Bugün Kuzey Irak'ta Saldırıya Uğradı. İki Kamyonun Yanarak Kül Olduğu Olayda 1 Şoför Öldürülürken, Bir Şoförün de İsyancılar Tarafından Kaçırıldığı Öne Sürüldü. Saldırıdan Kaçarak Kurtulmayı Başaran Üçüncü Şoförün İse Musul Güvenlik Güçlerine Sığındığı Belirtiliyor.

Bağdat: Kuzey Irak'ta Türk Kamyonlarına Saldırı

Irak'a çimento ve gıda malzemesi taşıyan 3 Türk kamyonu, bugün Kuzey Irak'ta saldırıya uğradı. İki kamyonun yanarak kül olduğu olayda 1 şoför öldürülürken, bir şoförün de isyancılar tarafından kaçırıldığı öne sürüldü. Saldırıdan kaçarak kurtulmayı başaran üçüncü şoförün ise Musul güvenlik güçlerine sığındığı belirtiliyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, Irak'a çimento ve gıda malzemesi taşıyan 3 Türk kamyonunun, bu akşam saatlerinde Musul yakınlarında bir grup silahlı isyancının saldırısına uğradığı bildirildi. Saldırıda 1 şoför hayatını kaybederken, 1 şoför de kaçırıldı. Ateşe verilen kamyonlardan ikisinin de kullanılamaz hale geldiği ifade edildi. Bir şoförün de kaçarak Musul polisine sığındığı ifade ediliyor. Emniyet yetkilileri, saldırının ardından kaçırılan şoförün akıbetine ilişkin herhangi bir ipucunun elde edilemediğini kaydederken, olayı gerçekleştiren silahlı kişilerin hangi örgüte bağlı olduğunun da henüz bilinmediğini kaydetti.

Güvenlik güçlerinin olayla ilgili başlattıkları geniş çaplı soruşturmanın sürdüğü bildirildi.