Bağdat: Irak'ta Bugün 21 Ceset Daha Bulundu

Bağdat: Irak'ta Bugün 21 Ceset Daha Bulundu

Irak Güvenlik Güçlerinin Başkent Bağdat'ta Daha Önce Kaçırıldığı Tahmin Edilen 21 Iraklı Sivilin Cesedini Ortaya Çıkardığı Bildirildi.

Bağdat: Irak'ta Bugün 21 Ceset Daha Bulundu

Irak güvenlik güçlerinin başkent Bağdat'ta daha önce kaçırıldığı tahmin edilen 21 Iraklı sivilin cesedini ortaya çıkardığı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı makamlarının aktardığı bilgilere göre, başkent Bağdat'ta, çoğunda ağır işkence izleri olan 21 Iraklı sivilin cesedi ortaya çıkarıldı. Gün içinde kentin farklı bölgelerinde ve şehri ikiye bölen Dicle Nehri kıyısında bulunan cesetlerin, Adli Tıp Kurumu morguna taşındığı kaydedildi. Çoğunun el ve gözleri bağlı halde olduğu ifade edilen cesetlerin, yakın mesafeden silahla vurularak öldürülmüş olduğu saptandı. Cesetlerin tamamının erkek şahıslara ait olduğu da ifade edildi.

Bu arada Bağdat Emniyet Müdürlüğü'nden isminin açıklanmasını istemeyen üst düzey bir emniyet yetkilisi, öldürülen kişilerde kullanılan silahların ülke genelinde kullanılan silahlardan farklı olduğunu düşündüklerini kaydetti. Yetkili, "Bulunan bazı cesetlerle ilgili edindiğimiz izlenimler, mermi izleri ve cesetlerin yanında bulunan ateşli silahtaki kovanlar, Irak'ta kullanılan silahlara uymuyor" dedi.

Öte yandan Irak genelinde her gün benzer yöntemlerle öldürülmüş onlarca sivilin cesedi ortaya çıkarken, yetkililerin olaylara sessiz kalmasıysa akıllarda soru işaretleri bırakıyor.

Kaynak: İHA