Bağdat: Irak'ta ABD Helikopteri Zorunlu İniş Yaptı

Bağdat: Irak'ta ABD Helikopteri Zorunlu İniş Yaptı

Irak'ın Başkenti Bağdat'ın Batısında Bir ABD Helikopterinin Zorunlu İniş Yaptığı ve Helikopterde Bulunan 21 Askerden 18'inin Hafif Şekilde Yaralandığı Bildirildi.

Bağdat: Irak'ta ABD Helikopteri Zorunlu İniş Yaptı

Irak'ın başkenti Bağdat'ın batısında bir ABD helikopterinin zorunlu iniş yaptığı ve helikopterde bulunan 21 askerden 18'inin hafif şekilde yaralandığı bildirildi.

ABD Deniz Kuvvetlerine ait CH-53E tipi Super Stallion adlı büyük bir helikopterin rutin yolcu ve kargo taşıması yaparken Irak'ın batısındaki El Anbar bölgesinde zorunlu iniş yaptığı kaydedildi. ABD askeri karargahından olayla ilgili yapılan açıklamada, "Helikopterdeki personel ve yolcular inişin ardından güvenli bir bölgeye götürüldü. Gün ortasında meydana gelen olayın düşman saldırısıyla gerçekleştiğine dair herhangi bir ipucu bulunmamakta. Ancak yinede zorunlu inişin nedeni hakkında soruşturma başlatıldı" denildi.

Geçtiğimiz hafta ABD Deniz Kuvvetlerine ait bir başka helikopterin aynı bölgede bulunan bir göle düşmesi sonucu 4 ABD askeri hayatını kaybetmişti. 2005 Ocak ayında Irak'ın Rutbah bölgesinde yaşanan bir başka helikopter kazasında da 30 denizci hayatını kaybetmişti. Bu saldırı, ABD Deniz Kuvvetleri'nin bir seferde verdiği kayıp açısından son 15 yılın en büyük kaybıydı.

Kaynak: İHA